İdil Ateş, Yeni Şarkısı “Nehir” İle Mitolojiye Göz KırpıyorGenç ve yetenekli sanatçı İdil Ateş, bugüne kadar yayınladığı beş teklisinin ardından, dinleyiciyi mistik bir yolculuğa çıkaracağı 3 parçalık Fantasma EP’sinden Nehir adlı yeni teklisini yayınladı.

İdil Ateş
İdil Ateş

İdil Ateş‘in yeni teklisi Nehir, dinleyiciyi mistik bir yolculuğa çıkarıyor. Şarkı, Yunan mitolojisinde Psyhke ve Eros’un hikayesini anlatır. Psyhke’nin güzelliğini kıskanan Afrodit, oğlu Eros’a onu çirkin bir ejdere aşık etmesini emreder. Fakat Eros, Psyhke’yi gördüğü gibi ona aşık olur. Annesine karşı gelerek, onu bir saraya yerleştirir. Tek kural, Psyhke, Eros’u asla göremeyecektir. Şarkıda “Işıklar gitmemiş meğer, Gizlemişler seni benden/Lanetimmiş bu meğer/İzin ver/Bir tek mum yeter” sözleriyle tam olarak hikayenin bu kısmı anlatılır.

İdil Ateş’in yeni şarkısı Nehir, ruhların asla ayrılmadığını Nehir şarkısıyla dinleyicilerine mitoloji aracılığıyla anlatıyor. Şarkıcı ve söz yazarı, yeni teklisi Nehir’den önce yayınladığı Dejavu parçası ile zaman kavramını ele almıştı.

İdil Ateş’in yeni teklisi Nehir, Garaj Müzik etiketiyle yayında!

Nehir Video Klip

NEHİR (Künye)

Söz: Ayça İdil Ateş
Beste: Ayça İdil Ateş, Selim Yiğit Keven
Prodüktör: Selim Yiğit Keven
Promo Fotoğraf: Mert Gider
Fotoğraf Stüdyo: Epilog Stüdyo
Makyaj: Şevkat Cebecioğlu
Kapak Tasarım: Berkay Öktem
Yapım Yönetmeni: Tolga Akyıldız
Yürütücü Yapımcı: Cihad Satıroğlu, Berkay Öktem (BBI Music Co.)
Menajerlik: BBI Management
Yapım: Garaj Müzik

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir