II. Sinematek Günleri: Sektör Buluşmaları Başlıyor!

II. Sinematek Günleri: Sektör Buluşmaları
II. Sinematek Günleri: Sektör Buluşmaları

Sinematek/Sinema Evi, Sinema Adası’nın organizatörlüğünde düzenlediği “II. Sinematek Günleri: Sektör Buluşmaları” ile 2-3-4 Haziran 2023 tarihlerinde sinema endüstrisi profesyonellerini ikinci kez bir araya getiriyor. Etkinlik, bir fikrin ortaya çıkması, fikrin filme dönüşmesi ve izleyici karşısına çıkana kadar olan tüm süreçleri sektör bileşenleriyle ortaya koyuyor.

Sinematek/Sinema Evi ve Sinema Adası işbirliğiyle düzenlenen “II. Sinematek Günleri: Sektör Buluşmaları”, üç gün boyunca senaryonun fikir sürecinden fon bulmaya, yönetmenin oyuncu seçiminden yapımcılar için yeni dağıtım ve pazarlama stratejilerine uzanan süreçlerine ve kısa film yapımından dijital kanallara yönelik içerik üretimine kadar farklı başlıkları kapsayan paneller, söyleşiler ve atölyeler düzenlenecek.

2-3-4 Haziran 2023 tarihlerinde her gün 10:00 ile 18:00 saatleri arasında gerçekleşecek “Sinematek Günleri: Sektör Buluşmaları”nda 16:45 ile 18:00 saatlerindeki etkinliklere ücretsiz katılım sağlanabilecek.

Sinematek/Sinema Evi’nin Köşk Etkinlik Salonu, Cam Bina Toplantı Odası ve Onat Kutlar Sinema Salonu’nda düzenlenen “II. Sinematek Günleri: Sektör Buluşmaları”, sektörde aktif çalışan veya sektöre girmek isteyen sinemaseverlerle profesyonelleri buluşturarak ulusal sinemacılara ağ kurma imkânı ve erişilebilirlik sağlamayı hedefliyor.

“II. Sinematek Günleri: Sektör Buluşmaları”nda neler var?

Organizatörlüğünü Sinema Adası’nın üstlendiği “II. Sinematek Günleri: Sektör Buluşmaları” kapsamında aralarında “Dalgaları Aşmak”, “MUBI / Dijital Platformlarda Yeni Yönelimler”, “Bir Tuhaf Evlilik”, “O Karakter Benim!”, “Dizi Yaratım Süreci”, “Sinemada Görüntü Dili ve Estetiğin Yaratım Süreci” ve “Postta Hallederiz!” gibi konuşmaların da olduğu toplam 24 oturum, 3 atölye ve 3 genel katılımlı söyleşi düzenlenecek.

Hazar Ergüçlü, Onur Saylak, Derya Alabora, Doğu Demirkol, Selin Yeninci, Yamaç Okur, Ömer Özgüner, Deniz Şaşmaz Oflaz, Ceylan Özgün Özçelik gibi isimlerin konuşmacı olarak yer alacağı etkinlikte, Sinematek/Sinema Evi’nin “İranlı Kadınlar Konuşuyor” programı çerçevesinde Mania Akbari’nin ücretsiz bir eğitimi olacak.

Sinematek/Sinema Evi’nin bahçesinde kurulacak “Network Alanı”, şirketleri hem sektör paydaşlarıyla bir araya getirecek hem de katılımcıların bu alanda bulunan şirketlerle doğrudan iletişim sağlayabileceği bir ortam sağlayacak. “Network Alanı”, 3 gün boyunca 10:00 ile 18:00 saatleri arasında herkese açık olacak.

“Kamerada Oyun”, “Fon Başvuruları: Dosya Hazırlarken Nelere Dikkat Edilmeli?”, “Filmi Afişle Anlatmak” gibi atölyelerin de olduğu etkinlikle ilgili detaylı bilgiye ve güncel programa sinematek.kadikoy.bel.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Sinematek/Sinema Evi, Sektör Buluşmaları’na tüm sinemaseverleri bekliyor.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar