İstanbul Artist Residency 2021 Kapsamında, “Bellekler ve Kimlikler” Sergisi Ziyarete Açıldı

İstanbul Artist Residency 2021 Açık Çağrısı sonucu seçilen 10 profesyonel sanatçının, 14 gün boyunca gerçekleştirdikleri üretimleri, “Memories and Identities / Bellekler ve Kimlikler” başlıklı resim sergisinde bir araya geliyor.

Açık Çağrı sonucunda dünyanın 4 kıtasındaki 63 ülkeden 320 sanatçıdan başvuru alan İstanbul Artist Residency, başvurusu değerlendirilen 10 profesyonel sanatçının atölye çalışması sonrası üretimlerini, Akaretler 37/39’da, “Bellekler ve Kimlikler” resim sergisinde sanatseverlerle bir araya getiriyor.

İstanbul Artist Residency 2021 programına dahil olan Selin Balçı (Türkiye/ABD), Andriy Bludov (Ukrayna), Petro Smetana (Ukrayna), Rusudan Khizanishvili (Gürcistan), Zuzanna Dolega (Polonya), Vasylyna Buryanyk (Ukrayna), Vasyl Savchenko (Ukrayna/Polonya), Carlos Sebastia (İspanya), Steve Petenguelle (İnglitere/Yeni Zelanda), Michal Czuba (Polonya), 14 gün boyunca, belleğin ve özdeşleşmenin ne olduğu, birbirleriyle nasıl ilişkili oldukları üzerine düşünerek, sanat alanı Akaretler 39’da projeye özel olarak oluşturulmuş bir stüdyoda üretimlerini gerçekleştirdi.

Polina Somochkina direktörlüğünde hayata geçirilen “Belekler ve Kimlikler” sergisinin küratörlüğünü Beral Madra ve eş küratörlüğünü Merkür Gallery’nin kurucusu, sanat danışmanı Sabiha Kurtulmuş üstleniyor.

25 Kasım’da kapılarını açan Bellekler ve Kimlikler resim sergisi, 6 Aralık 2021 tarihine kadar Beşiktaş, Akaretler 37/39’da ziyaret edilebilir.

Bellekler ve Kimlikler resim sergisi, Türkiye Ukrayna İşadamları Derneği, Ukrayna’nın İstanbul Başkonsolosluğu ve Polonya’nın Ukrayna Başkonsoloslukları’nun desteğiyle gerçekleşiyor.

İAR direktörü ve kurucu ortağı Polina Somochkina söyleşisi


Akaretler 37/39
Vişnezade Süleyman Seba cad. No:37/39, Akaretler, Beşiktaş/İstanbul

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.