Istanbul Concept Tayfun Pirselimoğlu’nu Ağırlıyor“Her şey tekrar ediyor. Dün tekrar ediyor, uçuş rotaları tekrar ediyor… Şapkalar, köpekler, boşlukta asılı eller, adreslerine ulaşmayan mektuplar tekrar ediyor. Fesler, saklı yüzler, menzilsiz kuşlar, arzular, İstanbul, gece görüş dürbünleri, yanlış anlamalar tekrar ediyor. Savaş tekrar ediyor. Gergedanlar, boks ringleri, gizli ayıplar, kalbe saplı kuşkular, mayınlı araziler, perişan aşklar, tırnak törpüleri, öğle uykuları tekrar ediyor. Utanç tekrar ediyor. Her şey tekrar ediyor…” / Tayfun Pirselimoğlu

KERR Sergi
KERR

Istanbul Concept’in gururla takdim ettiği çok yönlü sanatçı Tayfun Pirselimoğlu’nun aynı isimli romanı ve 22 Nisan’da vizyona girecek uzun metrajlı filminin ardından şimdi de kişisel sergisi KERR, 15 Nisan’da Istanbul Concept Gallery’de sanatseverlerle buluşuyor.

Mükerrer, tekrar, tekerrür kelimelerinin kökü olan KERR, dönüp tekrar başlamak anlamına da geliyor. Pirselimoğlu’nun bu döngüyü anlattığı KERR filmi geçtiğimiz sene 58.Antalya Altın Portakal Film Festivali‘nde En İyi Yönetmen, En İyi Müzik ve ayrıca FİLM-YÖN En İyi Yönetmen ödüllerini kazanmıştı. Bu sene ise 41. İstanbul Film Festivali’nde Ulusal Yarışma bölümünde İstanbul prömiyerini yaptıktan sonra 22 Nisan’da vizyona girecek. Ama hepsinden önce, 15 Nisan’da son dönemde karışık teknikle ürettiği eserlerle karşımıza çıkacak usta sanatçı.

KERR sergisindeki bol hikayeli, çarpıcı eserler 14 Mayıs’a kadar pazar-pazartesi günleri hariç, her gün Istanbul Concept Gallery’de izlenebilir.


Istanbul Concept Gallery

Tomtom Mah. Nur-u Ziya Sokak. No: 27 D:2, 34433 Beyoğlu/İstanbul

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.