İyi Kitap’ın Yeni Sayısı “Korsan Yayıncılık” Özel Dosyasıyla Yayında

İyi Kitap'ın Yeni Sayısı "Korsan Yayıncılık" Özel Dosyasıyla Yayında


Türkiye’de çocuk ve gençlik edebiyatı alanında yayımlanan tek dergi olan İyi Kitap’ın okurlarla buluşan yeni sayısı “Korsan Yayıncılık” özel dosyasıyla dikkat çekiyor.

Derginin 135. sayısı, yayıncılar başta olmak üzere yazar, çevirmen, illüstratör, editör ve kitap üretim alanında emek veren diğer tüm aktörler için, bu önemli konuyu çeşitli yönleriyle ele alıyor. “Korsan Yayıncılık” özel dosyasında, derginin Yazı İşleri Sorumlusu Safter Korkmaz‘ın, Çevirmenler Birliği’nin ve Türkiye Yazarlar Sendikası adına Kamil Tekin Sürek’in kaleme aldığı yazıların yanı sıra, Yayıncılar Telif Hakları ve Lisanslama Meslek Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aksoy ile yapılan bir söyleşi de yer alıyor.

İyi Kitap‘ın yeni sayısı çocuk ve gençlik kitapları arasından yapılan güncel seçkiyle de yine dopdolu. Karin Karakaşlı, Hacer Kılcıoğlu‘nun hayatın hakkını verenlerin tatlı masalını anlattığı İyi Günler Eczanesi adlı romanını tanıtıyor. Erdi İnci, Jordon Scott‘ın kekeme bir çocuğun hikâyesini ele aldığı yeni eseri Nehir Gibi Konuşurum‘u irdeliyor. Cahit Ökmen, Miyase Sertbarut‘un her bölümü kahkahalarla okunacak son çalışması Karne Hediyesi At Kestanesi‘ni inceliyor. Gökhan Yavuz Demir, efsane yazar Michael Morpurgo‘nun Türkçeye yeni kazandırılan Gölge isimli kitabını masaya yatırıyor. Sanat yaşamı boyunca İran’ın köklü ve zengin kültürel geleneğinden beslenen Vaghar Aghaei “Tavşan Deliği” başlıklı anket bölümünde kendisiyle ilgili bilinmeyenleri paylaşıyor; “Aynanın İçinden” sayfalarında ise Elif Şahin Hamidi ile renkli bir söyleşi gerçekleştiriyor. Son olarak, “Sahaf Dükkânı” köşemizde Doğan Gündüz‘ün, Nokta, Gökyüzünün Rengi gibi kendi yazıp çizdiği kitaplarıyla dünya çapında ün kazanan Peter H. Reynolds‘la yaptığı keyifli söyleşinin ikinci bölümüne yer veriliyor.

İyi Kitap’ın tüm sayılarına www.iyikitap.net üzerinden erişebileceğiniz gibi, dergiyi Magzter (www.magzter.com) ve Dergilik (www.dergilik.com.tr) gibi çeşitli dijital dergi platformları aracılığıyla da ücretsiz olarak okuyabilirsiniz.

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir