Jazzberry Tunes “Ardından” 24 Ekim’de Müze Evliyagil’de!Jazzberry Tunes
Jazzberry Tunes

Gördüklerimiz bize neler fısıldar? Ölümün soğuk nehirlerinde çekilen küreklerin sesleri, gidenlerin ardından ne kadar yankılanır? Yaşamaya mahkum olanlar, portrelere nasıl ağıtlar yakar? Doğumu izleyen ölüm, yaşamın bitmeyen döngüsüne kimin gözlerinden bakar? Akıp giden zamanın dalgalarından yansıyan umut, kimin sesinde ışıldar? Peki ses ölümlü müdür? Sizleri izleyen portrelere katılan bu konserde, soruları sorarken cevaplarını arayan ve belki bulan belki de bulamayan sesleri Jazzberry Tunes’dan duyacaksınız. Kendi denizinde damla olanların aktığı ortak deneyime kendi yollarından kavuşarak…

Sınırlı sayıda biletler hakkında bilgi ve rezervasyon için info@muzeevliyagil.com adresine mail gönderebilirsiniz. Pandemi tedbirleri gereği biletler sınırlı sayıda olup, katılımcıların aşı kimliği göstermeleri ve mail yoluyla ön rezervasyon yapmaları zorunludur.

Jazzberry Tunes

Şef Yiğit Deniz ve Mustafa Çağlayan Durmaz öncülüğünde 2014 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi öğrencileri tarafından kurulan koro kısa zamanda adını duyurmayı başarmış ve geniş repertuvarı ile ilgi toplamıştır.

Toplamda 11 farklı dil ve kültürden çağdaş ve caz eserler seslendiren koro, Türkiye’nin en saygın bestecilerinin çoksesli eserlerine de repertuvarında yer vermektedir.​Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde konserler veren Jazzberry Tunes, ulusal ve uluslararası festivallerde boy göstermiş ve ödüllere layık görülmüştür. Jazzberry Tunes, 2019 yılında Fransa’da gerçekleşen ve Avrupa’nın en büyük koro organizasyonlarından biri olan Les Choralies’de yer almış ve ilk kez ülkemizi yurtdışında temsil etmenin gururunu yaşamıştır. Avrupa dinleyicisinden büyük ilgi gören koro farklı şehirlerden konser davetleri almıştır.

www.jazzberrytunes.com

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir