Kaft NFT
Kaft NFT

KAFT’tan Hibrit Bir NFT Projesi: Hybrid Minds

23 Mart 2022

KAFT’ın NFT dünyasına dair ilk iş birliği olan Hybrid Minds, marka kültürü ve üretim pratiğinin dijital ve fiziki dünyalardaki temsillerini bir araya getiren hibrit bir tasarım yorumu.

Giyilebilir formlarla hikayeler anlatan bir tasarım ürünleri markası olan KAFT, Hybrid Minds adlı projesiyle NFT ekosistemi içerisindeki yerini aldı. Dijital evrime paralel olarak ortaya çıkan ve son dönemde dünya çapında pek çok sanatçının eserlerini sunmak için kullandığı NFT’ler sanatsal üretimlerin dijital evrendeki varlıklarını temsil ederken bir yandan da eser sahibine eşsiz, kopyalanamayan bir imza yaratıyor.

“Fiziki ve dijital evrende bir iş birliği”

On yılı aşkın süredir dünyanın birçok farklı noktasından sanatçılarla iş birliği yapan KAFT, Hybrid Minds projesiyle bir sanat eserini fiziki ve dijital evrenlerdeki temsilleri üzerinden yeni bir iş birliği kurguluyor. Sınırlı sayıda üretilen t-shirt tasarımı, projenin fiziki evrendeki halini, tasarımda kullanılan sanat eserinin tek edisyonlu NFT’si ise projenin dijital ekosistemdeki varlığını temsil ediyor.
 
Projenin ilk iş birliği olan “Wired Again” isimli tasarım, ünlü sanatçı Oscar Llorens’in geçmişte Kaft için hazırladığı Wired illüstrasyonunu, Hybrid Minds projesi için yeniden yorumlaması olarak sanatçının zihninden süzülerek geliyor.

Wired Again isimli illüstrasyonun tek edisyonlu Nft’si ilk günden koleksiyonerini buldu. 100 adetle sınırlı t-shirt tasarımı ve tek edisyonlu Nft’sine kaft.com üzerinden ulaşabilirsiniz. Zaman içerisinde her ay yeni bir sanatçıyla Hybrid Minds projesi büyümeye devam edecek. 

Hikayesi olan tasarımlarıyla öne çıkan KAFT, şimdiye kadar Cinta Vidal, Monassi, Seungyea Park gibi dünya çapında birçok önemli sanatçıyla iş birliği gerçekleştirerek, ürünlerini 85 farklı ülkeye ulaştırmış durumda.

Hasan Nazif Yılmaz

1984 Lovech doğumlu. Fotoğraf çeker, sanatsever.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Senarist, Yönetmen, Yapımcı Serpil Altın
Önceki

Serpil Altın İle Bir Zamanlar Gelecek: 2121 Filmi Üzerine…

KOLİ Art Space Kurucuları
Sonraki

KOLİ Art Space Üzerine Kurucuları İle Bir Söyleşi

Kaçırmayın!

Kun Art Space

“Soyağacı” Sergisi Kapsamında Basako ile Sohbet // Burcu Dimili

Basako’nun son dönem büyük boy kağıt işlerinin ağırlıkta olduğu “Soyağacı”
Çubuklu Silolar

Beykoz’un Yeni Kültür, Sanat ve Yaşam Alanı: Çubuklu Silolar, Açıldı!

Petrol tankerlerinden kültür, sanat ve yaşam merkezine uzanan bir dönüşüm