“Köpekler Köpekler Köpekler” Adlı Grup Sergisi Açıldı

Köpekler Köpekler Köpekler Sergisi, 2023, Ambidexter
Köpekler Köpekler Köpekler Sergisi, 2023, Ambidexter

Ambidexter 2022-2023 sanat sezonunun son sergisini Köpekler Köpekler Köpekler adlı grup sergisiyle açtı. Dolu bir sanat sezonu geçiren Ambidexter Galeri sezonun son sergisinde köpeklere saygı duruşunda duruyor.

KÖPEKLER, KÖPEKLER, KÖPEKLER Sergisi Mağara resimlerinden bu yana, sadakat, güvenlik, güç, zenginlik ve karşılıksız sevginin canlı sembolleri olarak görsel sanatlarda yerlerini bulan köpekler, 20. Y.Y.’dan sonra da çeşitli şekillerde, sadece insanın dostu olarak değil eserin ana konusu olarak yer almaya başlamışlar. Tıpkı bir köpek sahiplenince onun hayatımızın merkezi olması gibi…

“köpekler, köpekler, köpekler“ sergisi, köpeklere olan derin sevgi ve bağlılıktan yola çıkarak onların varoluşunu kutlama amaçlı, köpek temasının eserin ana konusu olduğu çalışmaların yer aldığı bir sergi.

Köpeklere olan derin sevgileri sebebiyle bir araya gelmiş sanatçıların, köpeklere minnetlerini sunup; köpeklerle ilgili şarkıların söylendiği, sergiyi gezmeye gelenlerin köpekleriyle gelmeye teşvik edildiği, köpek ürünlerinin olduğu/satıldığı, her köşede su kabı olan, sanat ve köpeğe olan sevginin paylaşıldığı bir alanda buluşmak amacıyla tasarlandı.

Zeynep Aslanoba, Lina İ. Arditty, Berkay Beker, Talisa Bergsen, Chorus of Body, Mark Hale, Zach Hodges, Fırat İtmeç, İlkem Karakaş, Vincent Krüger, David D. Levi, Gaspar Martinez, Merve Morkoç, Florian Nguyen, Hilmi Can Özdemir, Tobias Schulenburg, Ahmet Rüstem & Hakan Sorar, Oğulcan Sürmeli, Maral Taşkırıcı, Mert Tugen, Ada Tuncer, Didem Ünlü, Selver Yıldırım‘ı bir araya getiren Köpekler Köpekler Köpekler adlı grup sergisi, 30 Temmuz 2023 tarihine kadar ziyarete açık olacak.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar