Mavi Müzikhol’ün Kasım Ayı Takvimi Açıklandı!

Endless Art Taksim; ilk prodüksiyonunu seyircilerle buluşturmanın mutluluğunu yaşıyor. Elçin Gürler’in yazıp Muharrem Uğurlu’nun yönettiği “Mavi Müzikhol“ün Kasım ayı takvimi yayınlandı.

Gülsah Yavuz, İpek Yorulmaz - Mavi Müzikhol
Gülsah Yavuz, İpek Yorulmaz – Mavi Müzikhol

Gülşah Yavuz ve İpek Yorulmaz’ın rol aldığı oyun müziğin, dansın, eğlencenin ortasında dramatik bir hikayeyle seyirciyi yüzleştiriyor.  Gül… Bahar… İki farklı kadın, tek bir mekân, ışıltılar, müzikler, danslar ve aynı son’lar…. Karşıtlıkların çatışması ile Ankara’da bir pavyonda başlayan oyun; Gül ve Bahar’ın dansları ile seyirciyi Ulus’tan çıkarıp Türkiye’deki tüm kadınların kalbinde bir yolculuğa çıkarıyor.  

Gül ve Bahar’ın Mavi Müzikhol’deki hikayesi hem eğlenceli hem ışıltılı hem de sonuna kadar hüzün dolu. Tıpkı bu topraklar gibi. Her köşesinde bir sürpriz, bir kaos ve bir umut. İsimler değişir, mekanlar, müzikler, konuşmalar… Ancak değişmeyen tek şey kadın’dır. Bazen sistemin dışında bazen sistemin tam karşısında. Her koşulda sömürülen, kurban edilen kadındır! Ama bazıları vardır ki toprağın yedi kat altında bile gökyüzüne ulaşmaya çalışır. O zaman anlatacak bir hikâye vardır.

Mavi Müzikhol 5-11-18 Kasım’da Endless Art Taksim’de seyirci ile buluşacak. Detaylı bilgi endlessarttaksim.com ve tiyatrolar.com.tr’den edinilebilir.

“Müzikhole girer girmez kendine ait her şeyi dışarıda bırakacaksın. Seni sen yapan hiçbir şey kalmayacak. Aslında güzel bir şey düşününce, geçmişin geleceğin hiçbir şey yok! Sadece müzikhol, müzik ve masalar” 

Yazan: Elçin Gürler
Yöneten: Muharrem Uğurlu
Oyuncular: Gülsah Yavuz & İpek Yorulmaz
Yardımcı Yönetmenler: Pelin Koçak & Serap Üsküplü
Koreograf: Serap Üsküplü
Işik Tasarım: İlker Togay
Reji Asistanı: Öznur Ay Bolat
Sahne Direktörü: Metecan Enderer
İdari Koordinatör: Başak İlhan

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar