Maziye Bakma Mevzu Derin, Fotoğraf: Barış Gültürk, 2021

“Maziye Bakma Mevzu Derin” Sergisi 11 Eylül Tarihine Kadar Uzatıldı

OMM – Odunpazarı Modern Müze’de geçtiğimiz Aralık ayında açılan, birey ve toplum arasındaki ilişkide bireye biçilen rollere, toplumsal normlara dayanan alışkanlıklara ve “öteki”yi tanımlama biçimlerine odaklan “Maziye Bakma Mevzu Derin” isimli karma sergi yoğun ilgi nedeniyle 11 Eylül 2022 tarihine kadar uzatıldı.

OMM – Odunpazarı Modern Müze’nin adını bir kamyon arkası yazısından alan, 31 sanatçıyı bir araya getirdiği “Maziye Bakma Mevzu Derin” sergisi kolektif belleğin bir parçası olarak varlığını sürdüren insanın varoluş mücadelesinde aidiyet, uyum ve meydan okuma kavramlarını inceliyor. Kutuplaşan bir bireysellik anlayışının hakimiyet sürdüğü bu dönemde “İfade özgürlüğü nedir?” sorusuna da cevap arayan sergide yer alan eserler, geleneksel teknik ve imgeler üzerinden inşa edilen ortak bir paydada buluşuyor.

Sergide yer alan sanatçılar arasında Ali Elmacı, Antonio Cosentino, Aydan Murtezaoğlu, Bengisu Bayrak, Can İncekara, CANAN, Cansu Yıldıran, Damla Yalçın, Eda Çekil, Fatma Bucak, Gözde İlkin, Halil Altındere, Hasan Özgür Top, İhsan Oturmak, Kezban Arca Batıbeki, Manolya Çelikler, Memed Erdener, Mustafa Boğa, Nancy Atakan, Nilbar Güreş, Nur Koçak, Olgaç Bozalp, Pınar Yolaçan, Ramazan Can, Rehan Miskci, Sinan Tuncay, Şener Özmen, Şükran Moral, Zehra Çobanlı, Zeren Göktan ve Zeyno Pekünlü bulunuyor.

Sergiye Paralel, Aposto! ile Podcast Serisi

Sergiye paralel olarak Aposto!’nun desteği ile hazırlanan, günümüz Türkiye’sinde toplumsal aidiyet ve birey olmanın tanımları üzerine, OMM Editoryal Direktörü Büşra Erkara’nın sergide işleri yer alan sanatçılarla gerçekleştirdiği podcast serisi, Spotify ve Google Podcast üzerinden dinlenebilir.

“Maziye Bakma Mevzu Derin” sergisi 11 Eylül 2022 tarihine kadar OMM’da görülebilir.


OMM – Odunpazarı Modern Müze

Şarkiye Mah. Atatürk Bul. No:37, Odunpazarı/Eskişehir


Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir