MTV 2021 “Video Müzik Ödülleri” (VMA) Adaylarını Açıkladı!Justin Bieber ve Megan Thee Stallion adaylıkları ile ilk sırada yer alıyor. En iyi adaylar arasında Billie Eilish, BTS, Doja Cat, Drake, Giveon, Lil Nas X ve Olivia Rodrigo var. 2021 Video Müzik Ödülleri 12 Eylül Pazar akşamı dünya çapında 180’den fazla ülkede saat canlı olarak yayınlanacak.

MTV, kültürel etkisi ve eserleri müzik endüstrisinde bir değişim yaratan ve toplumu etkileyen sanatçıların yer aldığı 2021 yılı Video Müzik Ödülleri (Video Music Awards) adaylarını açıkladı. Justin Bieber 7 adaylık ile ilk sırada yer alırken Megan Thee Stallion 6 adaylıkla ikinci sırada yer alıyor. Bu isimleri Billie Eilish, BTS, Doja Cat, Drake, Giveon ve Lil Nas X gibi isimler adaylıkları ile takip ederken, ilk kez aday olan Olivia Rodrigo 5 adaylık ile yer alıyor.

2021 Video Müzik Ödülleri, 12 Eylül Pazar günü saat 20:00 ET/PT’de (TSİ ile 13 Eylül saat 03:00’de) Barclays Center’dan canlı olarak yayınlanmak üzere New York’a dönüyor. Ödül Töreni, 180 ülke ve bölgede farklı dillerde küresel lineer ve dijital platformlarda yayınlanıyor ve yaklaşık 30’a yakın dilde 400 milyon aileye ulaşıyor. Video Müzik Ödülleri CMT, Comedy Central, Logo, MTV2, Nickelodeon, Paramount Network, Pop, TV Land, VH1 ve The CW Network’te eşzamanlı olarak yayınlanacak.

Bugünden itibaren müzikseverler, 3 Eylül 2021 Cuma gününe kadar vma.mtv.com‘u ziyaret ederek “Yılın Videosu”, “Yılın Sanatçısı”, “En İyi İşbirliği” ve daha fazlası dahil olmak üzere cinsiyetten bağımsız 14 kategoride favorilerine oy verebilirler. Facebook tarafından sunulan “En İyi Yeni Sanatçı” için oylama, 12 Eylül 2021 Pazar günü gösteride aktif olmaya devam edecek. “En İyi Grup” ve “Yazın Şarkısı” dahil olmak üzere sosyal kategoriler için adaylıklar daha sonraki bir tarihte açıklanacak.

Adayları görmek ve oy vermek için buraya tıklayınız.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar