Müjdat Gezen’den ”Eğlence Dünyası” Müzikali

Müjdat Gezen'den ''Eğlence Dünyası'' Müzikali

Utsa sanatçı Müjdat gezen dev kadrosuyla 2019-2020 tiyatro sezonuna iddialı girmeye hazır.

Müjdat Gezen’in yazıp yönettiği oyun ”Eğlende Dünyası”; 1453-2019 tarihleri arasını kapsayan Avrupa Yakası’nın geçmişten günümüze eğlence hayatını tiyatro sahnesinden seyircisine anlatacak.

Müziğin ve mizahın bol olacağı müzikalde; Levent Kırca ve Oya Başar’ın kızı Ayşe Kırca annesiyle birlikte; Cüneyt Arkın’ın oğlu Kaan Polat Cüreklibatur ve Behzat Uygur’un oğlu Nejat Uygur da babalarıyla birlikte rol alacaklar.

Behzat Uygur, Cem Cücenoğlu, Fehmi Dalsaldı, Şebnem Schaefer, Selen Seyven, Buket Dereoğlu, Nazlı Mengi, Fide Köksal ve Aşık Nesimi gibi ünlü isimlerin yanı sıra Yaşar Ayvacı, Barış Taşkın, Kıvanç Tiner, Seran Bilgi ve Emre Özmen de sahneye çıkacak isimler arasında yer alıyor.

Dekor tasarımına Barış Dinçel’in imza attığı, müzik direktörlüğünü Seçil Akın’ın üstlendiği ve kayıt çalışmalarının Müziklab’da Murat Yelken eşliğinde yapıldığı ”Eğlence Dünyası”nın koreografisi Pınar Ataer, kostümleri ise Aygül Kostüm Evi tarafından hazırlanıyor. Ünlü makyaj ustası Corci’nin yanı sıra dans grubu, mehter takımı ve diğer rollerle birlikte oyunda 118 kişilik bir kadro görev alacak.

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir