Müziğin Her Tonu Beyoğlu’nda Grand Pera’da!

Dünyanın en ikonik alışveriş caddelerinden İstiklal Caddesi ve İstanbul kültür sanat ve eğlence hayatının kalbini oluşturan Beyoğlu yeniden canlanıyor, Grand Pera’nın tarihi dokusundan Beyoğlu’na Ocak ayında müzik notaları yayılıyor.

Grand Pera Ocak Ayı Etkinlikleri
Grand Pera Ocak 2023 Konser Etkinlikleri

Grand Pera’nın büyüleyici atmosferinde dopdolu bir ocak ayı programı ziyaretçileri bekliyor. Farklı perfomans sahneleri ile aynı anda birbirinden farklı sanatçıya kucak açan Grand Pera, Ocak ayında her sahnesinde farklı tınıları ziyaretçileri ile buluşturmayı hedefliyor.

Ocak ayı boyunca klasik müzik dinletilerine ev sahipliği yapacak olan Emek Sahnesi 12 Ocak’ta Gülsin Onay ve 19 Ocak’ta 3 Hisar müzik gurubunu, 26 Ocak’ta Anjelika Akbar’ı ağırlıyor. Eski Büyük Kulüp binası olan Cercle d’Orient’te ise 15 Ocak’ta Sevil Ulucan Weinstein ve 29 Ocak’ta Cem Önertürk & Selin Nardemir Önertürk’ün ‘Flüt & Çello Duo Konseri yer alıyor. Grand Pera’nın yeni konser ve performans sahnesi Alternatif Sahne her Cuma ve Cumartesi pop ve rap müzik konserlerine ev sahipliği yaparken, Grand Pera ile özdeşleşen Latin Dans geceleri de yine Ocak ayında her Cuma ve Cumartesi günleri programda yer alıyor.

Emek Sahnesi: Klasik Müziğin Ev Sahibi

Enek Sahnesi’nde; Türkiye’nin “Harika Çocuk” olarak yetiştirdiği ve yine Türkiye’nin Devlet Sanatçısı unvanı alan dünyaca ünlü piyanistlerinden Gülsin Onay, büyüleyici repertuarıyla Grand Pera Emek Sahnesi’nin tarihi atmosferinde 12 Ocakta dinleyicilerine eşsiz bir klasik müzik ziyareti verecek.

Yine 19 Ocakta gerçekleşecek bir diğer konser; Geleneksel Türk müziği motiflerini Klasik Batı müziği formlarıyla birleştirerek özgün bir sound’a imza atan 3 Hisar müzik gurubu. Erdinç Şenyayların gitarıyla modern tınıları, Hakan Dedelerin ses ve tanburuyla yaşadığımız toprakların has duygularını, Engin Gürkey`in ise perküsyonuyla Dünyanın ritmini dinleyene açan müziğiyle “3 Hisar” tıpkı albüm ismi gibi birleşerek aynı kapta yoğrulduğumuz, bir olduğumuz, “Hemhâl” olduğumuz duyguları yaşatacak.

26 Ocak Perşembe günü ise dünyaca ünlü besteci ve piyanist Anjelika Akbar “Tek Bir An Vardır…” adlı konseri ile Grand Pera Emek Sahnesi’nde olacak. Her konseri ilgiyle izlenen sanatçı 70 ve 80’lerin Film Müzikleri/Soviyet Cumhuriyetleri bestecilerinden: Tariverdiev, Gladkov, Petrov, Rybnikov, Schnittke, Dunaevsky, Shainsky, Dashkevich ve dönemin birçok büyük bestecisinin müziklerini, özgün uyarlamaları ile dinleyicilerine sunacak.

Cercle d’Orient’te Oda Müziği

Cercle d’Orient’in tarihi dokusunda Akademik kariyerinde kendi gibi başarılı keman sanatçıları yetiştiren Sevil Ulucan Weinstein, 15 Ocakta Emek Sahnesi’nde “Solo Keman Resitali” ve zengin repertuvarı ile klasik müzikseverlerin hafızalarından silinmeyecek bir performansa imza atacak. Cem Önertürk ve Selin Nardemir Önertürk’ün , ‘Flüt & Çello Duo Konseri’ de 29 Ocakta yine tarihi atmosferde gerçekleşecek.
Grand Pera Ocak ayı programına grandpera.com adresinden, biletlere biletinial.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar