Netflix / BBC işbirliği ile yeni Dracula geliyor!

Sherlock’un yaratıcı ikilisi Steven Moffat ve Mark Gatiss’in, başrolünde The Square’deki performansıyla zihinlerde yer eden Danimarkalı oyuncu Claes Bang’in oynadığı yeni kült edebi karakter projesi Dracula’dan ilk görseller ve bilgiler paylaşıldı.

Netflix ve BBC ortak yapımı dizinin kadrosunda John Heffernan, Joanna Scanlan, Sacha Dhawan, Jonathan Aris, Nathan Stewart-Jarrett, Lyndsey Marshal, Chanel Cresswell, Matthew Beard, Lydia West, Paul Sofia Oxenham, John McCrea gibi isimler yer alıyor.

1897’de Transilvanya’da başlayan ve günümüze uzanan, senaryosunu Steven Moffat ve Mark Gatiss’in yazdığı dizinin her biri bir film uzunluğunda olacak üç bölümünü Johnny Campbell, Damon Thomas ve Paul McGuigan yönetecek.

Dizinin yayın tarihi ise henüz belli değil.

Klasik hikâyenin bu yeni uyarlaması, Dracula’yı Doğu Avrupa’daki kökenlerinden Van Helsing’in soyundan gelenlerle yaptığı mücadelelere ve daha da ötesine kadar izliyor.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar