NFT.IST: Öte
NFT.IST: Öte

“NFT.IST: Öte” Sanatseverler İle NFT Profesyonellerini Bir Araya Getiriyor!

7 Ocak 2022

14-22 Ocak tarihleri arasında CoBAC Workspace’de gerçekleşecek ve böylece Türkiye’nin NFT odaklı ilk fiziksel sanat sergilerinden olacak “NFT.IST: Öte” sanatseverler ile NFT profesyonellerini bir araya getiriyor.

NFT.IST: Öte
NFT.IST: Öte

İçinde bulunduğumuz Ocak ayının ikinci haftasında gerçekleşecek olan “NFT.IST: Öte” ise Blockchain ve Metaverse teknolojilerinin yarattığı, yakın gelecekte toplumsal ve bireysel yaşamı kökten etkileyecek gündemlerin “Öte”sinden bakmayı vaadediyor. Sergi, metaverse ve öte evren tahayyüllerini, simülasyon ve postmodernizm gibi kavramlar üzerinden derinleştirmeyi amaçlıyor. Bu amacı ise sanat dünyamızı derinden etkileyecek olan NFT ekosisteminin içinden, NFT dünyasının bileşenleri ile gerçekleştiriyor.

Sergide eserleriyle yer alan sanatçılar: Deniz Tölegen, Kerim Safa, Zirowun, Ali Özdaş, Abdurrahman Akkuş, İdil Dursun, Süleyman Yılmaz, Kadir Cive, Alp Yüksel, Berk Tarakçıoğlu, Seda Türeç, Fuat Değirmenci, Balkan Karışman, Ahmet Said Kaplan, Sami Sipahioğlu, Burka Bayram, sl0th ve Herzlich.

Serginin önemli bileşenlerinden biri olan konuşma etkinlikleri ise, zengin konuşmacı takvimi ile dikkat çekiyor. NFT, Metaverse ve Blockchain profesyonellerinin, dijital komünitelerin ve sanat dünyasından kıymetli isimlerin “NFT.IST: Öte” sergisi kapsamında CoBAC Workspace mekânında gerçekleştireceği konuşmalar, NFT süreçleri ve sanat/teknoloji ilişkisi gibi gündemler ile ilgili enformasyon açığını kapatmakta önemli rol oynayacak.

Konuşmaları ile sergide yer alacak isimler: Robin Yayla, Bager Akbay, Aybars Dorman, Celil Öztürk, Doruk İşmen, İbrahim Enes Özkan, Enes Niş, Onur Yüksektepeli (Artkolik), Kemal Kumkumoğlu, Ceylan Arslan Köse, Burak Köse (uzmancoin), Hakan Ateşler (uzmancoin), Babylons, NFT Library.

Geçtiğimiz yılın ilk yarısında, İstanbul’un kozmopolit semtlerinden Eminönü’de açılmış olan CoBAC Workspace, iş, kültür ve sanat dünyasının yaratıcı insanlarını bir araya getirerek coworking mekânları arasında yaratıcı fayda odaklı alan ve vizyon tasarımları ile dikkatleri üzerine çekmişti.

Sergi açılışı 14 Ocak Cuma günü saat 18.30’da CoBAC Workspace’te gerçekleşecek.

Elif Şakar Profil
Önceki

Elif Şakar İle Romanı “Herkes Çıplak” Üzerine Keyifli Bir Söyleşi

Sonraki

Oyuncu Miray Beşli İle Kariyeri Üzerine Söyleşi

Kaçırmayın!

Nick Ut ile Söyleşi / Interview with Nick Ut

Click here for the Nick Ut interview in English İstanbul
Sus Barbatus ! sergisi Ankara. Tosca Art&Design’ın izniyle. Fotoğraf: Selin Saygılı

Sözden İmgeye: Sus Barbatus! Sergisi Üzerine Düşünceler // Özlem Tekdemir

Bir yazarın sözlerle kurduğu evreni resimlemenin, sözcüklerle betimlenmiş bir dünyayı