OMM ve İş Yatırım İşbirliği Dijital Sanat Atölyeleri Programı İle Ocak Ayında Devam EdiyorOMM ve İş Yatırım işbirliği ile Ekim ayından beri devam eden sürdürülebilirlik ve dijital sanat odaklı eğitim programlarının son etkinlik serisi Dijital Sanat Atölyeleri 8 – 29 Ocak tarihleri arasında OMM’da gerçekleşiyor.

Dijital sanat ve yeni medya teknolojilerine dair deneyim fırsatları sunan atölyeler, Asena Elçin Arpaçay, Berat İlk, Hakan Yılmaz ve Mert Kızılay gibi alanlarında öne çıkan isimlerin katılımıyla ücretsiz düzenleniyor. Kontenjan ile sınırlı olan atölye programına dahil olmak için rezervasyon egitim@omm.art adresinden yapılabilir.

OMM Eğitim Programları işbirliği ile, İş Yatırım‘ın 25. yılına özel olarak tasarlanan içerikler kapsamında toplam 16 etkinlik ve sürdürülebilirlik odaklı bir podcast serisi gerçekleştiriliyor. Şu ana kadar çoğu öğrenci olmak üzere 153 kişiye ulaşan ve ücretsiz olarak OMM’da hayata geçen program sonunda 350’nin üzerinde katılımcıya ulaşılması bekleniyor.

OMM ve İş Yatırım İşbirliği Dijital Sanat Atölyeleri Programı İle Ocak Ayında Devam Ediyor
Dijital Sanat Atölyeleri

Dijital Sanat Atölyeleri
Hakan Yılmaz (De Artium) – 8 Ocak Cumartesi, 14.00

Atölyede De Artium’un kurucusu Hakan Yılmaz dijital sanatın temel başlıkları ve NFT ile ilgili bilgi aktaracak ve aynı zamanda kendi çalışmalarından örnekler sunuyor.

Asena Elçin Arpaçay – 15 Ocak Cumartesi, 14.00
Atölyede NFT’lerin ekolojik etkisi üzerine konuşulacak ve Elçin Arpaçay kendi illüstrasyonunu doğa dostu bir NFT platformu üzerinden “tokenized” edecek.

Mert Kızılay – 22 Ocak Cumartesi, 14.00
Mert Kızılay tarafından sunulan dört saatlik atölyede katılımcılar konsept tasarımı süreçlerini öğrenme ve deneyimleme fırsatı bulacaklar.

Berat İlk – 29 Ocak Cumartesi, 14.00
Berat İlk’in gerçekleştireceği canlandırma (animasyon) atölyesinde 9-13 yaş grubu katılımcılar Eskişehir’i ve OMM’u anlatacakları canlandırmalar yapacaklar.

Ocak ayında devam eden diğer etkinlikler
Dijital sanat teknikleri, üretimi ve sergilenmesi üzerine yeni perspektifler sunan Dijital Sanat Söyleşileri Ocak ayında da devam ediyor.

Bager Akbay – 15 Ocak Cumartesi, 19.00
Katılımcılar, Bager Akbay’ın sanat, tasarım ve sanat eğitimine dair söyleşisinde yapay zeka bağlamında sanat ve eğitimine değinecekler.

Ceren Taşkent Acarol – 22 Ocak Cumartesi, 19.00
Bilsart’ın Kreatif Direktörü Ceren Taşkent Acarol ile söyleşide, katılımcılar Bilsart ve eş zamanlı video sergileri hedefiyle yola çıkan Senkron’u mercek altına alacaklar.

Ferdi Alıcı (Ouchhh)
Bu söyleşide, çeşitli ülkelerde yaptıkları görsel ve işitsel performanslarla mekan ve zaman algısını değiştiren Ouchhh kurucusu Ferdi Alıcı ile katılımcılar yapay zekanın yeni medya sanatında kullanımını irdeleyecekler. (Söyleşi tarihi ve saati ilerleyen günlerde duyurulacaktır.)

OMM ve İş Yatırım İşbirliği Dijital Sanat Atölyeleri Programı İle Ocak Ayında Devam Ediyor
Yakın Gelecek Podcast Serisi

“Yakın Gelecek” Podcast serisi yayında!
Bego Demir (Bego Jeans Kurucusu), Eren Öztürk (S360 Stratejik Öğrenme ve Liderlik Direktörü), Işık Güner (Botanik Ressamı), Kıvılcım Pınar Kocabıyık (Yuvam Dünya Derneği Yönetim Kurulu Başkanı), Özgül Öztürk Aksu (Mimar) ve Türker Yücesoy (Vegan Kasap Limonita Kurucu Ortağı) gibi “sürdürülebilirlik” kavramına farklı noktalardan yaklaşan konuklarla, bu konu hakkında çeşitli perspektifler sunmayı hedefleyen seri Spotify üzerinden dinlenebilir.

OMM Editoryal Direktörü Büşra Erkara moderatörlüğünde gerçekleşen seride, önümüzdeki 25 yıl içinde dünyanın hâlâ yaşanabilir bir yer olması umuduyla, içinde bulunduğumuz binalardan giydiğimiz kıyafetlere, türümüzün yakın geleceğinden çevre politikalarına uzanan fikir egzersizleriyle “Nasıl daha iyi bir gelecek yaratabiliriz?” ve “Neden yaratmalıyız?” sorularının cevabı aranıyor.

Etkinlikleri takip etmek ve bilgi almak için www.omm.art adresi ve sosyal medya kanallarını @ommxart @isyatirim ziyaret edebilirsiniz.

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir