Özenle Seçilmiş Filmler Özenle Seçilmiş Kitaplarla Buluşuyor

MUBI X Everest Yayınları
MUBI X Everest Yayınları

Dünya çapında 12 milyondan fazla üyesi bulunan en büyük sinemasever topluluğu MUBI, Türkiye’de edebiyat dünyasındaki birçok yeniliğin öncüsü olan Everest Yayınları ile işbirliğine devam ediyor. İşbirliğinin ilk adımı olan film ve kitap eşleşmelerini, özel etkinliklerin yanı sıra MUBI üyeliği ve kitap hediyeleri takip ediyor.

Çevrimiçi film seçkileri sunan bir dijital platform olmanın ötesinde yapım şirketi ve film dağıtımcısı da olan MUBI, izleyicilerine sunduğu özenle seçilmiş filmleri şimdi de özenle seçilmiş kitaplarla buluşturuyor. #kurgulararasında temasıyla kitap ve film eşleştirmeleriyle başlayan, İstanbul Kitap Fuarı’nda okuyuculara hediye edilen özel kitap ayraçlarına dönüşen birliktelik, şimdi de film gösterimi ve söyleşilerle devam ediyor. İşbirliğinin bu kapsamdaki ilk etkinliği 9 Haziran’da Sinematek / Sinema Evi’nde gurbet ve kültür temaları etrafında gerçekleştirildi. Cem Kaya’nın Almanya’daki göçmenlerin hayat hikayelerini müzik üzerinden anlattığı belgeseli AŞK, MARK VE ÖLÜM ve Gökhan Duman’ın Almanya’dan 15 farklı göç hikayesi sunan kitabı “Ötekilerin Başkenti” söyleşinin merkezindeydi. AŞK, MARK VE ÖLÜM gösterimi ardından gerçekleşen söyleşiye, yönetmen Cem Kaya, yazar Gökhan Duman ve “Ötekilerin Başkenti” kitabının editörü Elif Yeşilkaya konuşmacı olarak katıldı. Murat Meriç moderatörlüğündeki söyleşide göç, gurbet ve ayrılık üzerine konuşuldu.

MUBI ve Everest Yayınları, şimdi de iyi okur ve seyircilere ödül veriyor

MUBI ve Everest Yayınları işbirliği, sinema ve kitap tutkunlarını hediyelerle buluşturarak devam ediyor. MUBI, her ay Alfa Kitap online satış kanalları üzerinden en çok Everest Yayınları kitabı alan 10 okura 6 aylık MUBI üyeliği hediye ederken, Everest Yayınları da MUBI’de en çok film izleyen 10 üyeye Everest’in en yeni kitaplarından 3’er kitaplık setler gönderiyor.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar