Pera Film’de Maria by Callas: In Her Own Words Gösterimi

Pera Film, Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu iş birliğiyle büyük soprano Maria Callas’a ithaf edilmiş, yönetmenliğini Tom Volf’un yaptığı Maria by Callas: In Her Own Words filminin gösterimine ev sahipliği yapıyor.

Maria by Callas: In Her Own Words
Maria by Callas: In Her Own Words

Oyuncu Fanny Ardant’ın Maria Callas’ın sözlerine hayat veren sesiyle, Callas’ın röportajlarından, opera gösterimlerinden nadir kesitler ve arşiv görüntülerinden oluşan film, 16 ve 23 Mart günlerinde Pera Müzesi Oditoryumu’nda ücretsiz olarak izleyici ile buluşacak.

Filmin 23 Mart Çarşamba günü gerçekleşecek gösteriminin ardından yönetmen Tom Volf söyleşi için izleyicilerle bir araya gelecek.

Bu program kapsamındaki gösterimler ücretsizdir. Rezervasyon alınmamaktadır. Yerler sınırlıdır ve numaralı değildir. Yasal düzenlemeler uyarınca aksi belirtilmediği sürece tüm gösterimlerimiz 18+ uygulamasına tabidir.

Maria By Callas

16 Mart 2022 / 19.00 Maria by Callas: In Her Own Words

Yönetmen: Tom Volf

Fransa, 2017, 113′, DCP, renkli
İngilizce, Fransızca; Türkçe altyazılı

Dünyanın en ünlü sopranosu, gerçek bir diva, ölümünden kırk yıl sonra Maria Callas, kendi yaşamını kendi sözleriyle anlatıyor. Dünyanın dört bir yanındaki arşivler ve özel koleksiyonlardan toplanmış, daha önce hiç gün yüzüne çıkmamış filmler, fotoğraflar, özel mektuplarla bu eşsiz efsane, beyazperdeye geliyor. Aristotle Onassis, Marilyn Monroe, Alain Delon, Yves Saint-Laurent, J.F. Kennedy, Luchino Visconti, Winston Churchill, Grace Kelly ve Liz Taylor da bu olağanüstü filmde yer alıyor. Filmde Callas’ın yazılı sözlerini ünlü oyuncu Fanny Ardant seslendiriyor. “İçimde iki kişi var: Maria ve La Callas” diyerek trajik bir yaşam sürdüren efsane, benzersiz başarıları, özel hayatı, skandalları, aşklarıyla ilk kez böylesine ayrıntılı bir şekilde filme aktarılıyor.


1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir