Atilla Galip Pınar
Atilla Galip Pınar

1978 yılında Ankara’da doğdu. 1996 -1997 yılları arasında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Resim bölümünde, 1997- 2003 yılları arasında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümünde öğrenim gördü. Mezun olduktan sonra resim çalışmalarına ağırlık verdi.

2004 yılında Umut Vakfı’nın düzenlediği “Bireysel Silahsızlanma” konulu Resim Yarışmasında Birincilik Ödülü’nü, 2012 yılında Küçükçekmece Belediyesi Resim Yarışması’nda Üçüncülük Ödülünü, 2018 yılında Akbank Günümüz Sanatçıları Ödülü’nü kazandı. Açtığı kişisel sergilerin yanında, çok sayıda karma sergide, projede ve sanat fuarında yer aldı. Eserleri; yurt içi ve yurt dışındaki birçok özel koleksiyona dahil oldu.

Yapıtlarında; varoluş karşısındaki çaresizliğinin, yalnızlığının ve tutsaklığının farkına varan bireyin tedirgin ruh halini, insanın doğayla, zamanla ve mekanla olan ilişkisini; figür, renk ve form seçimlerinin titizlikle yapıldığı, detaylı ve yüksek enerjili kompozisyonlarla yansıtan sanatçı, çalışmalarını İstanbul’da sürdürmektedir.

Kişisel Sergiler

2016 – “Umut Fısıldar”, Galeri İlayda / İstanbul
2015 – “Öz”, Galeri İlayda / İstanbul
2014 – “Farkında”, Galeri İlayda / İstanbul
2012 – “Yakın Tehlike”, ArtPoint Galeri / İstanbul
2011 – “Tutsak”, Galeri Ihlamour / İstanbul

İnternet Adresi: atillagalippinar.com
Instagram: atillagalippinar


1988, İstanbul doğumlu. Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi mezunu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir