Portfolyo: Batuhan Yaşar Cebli

Batuhan Yaşar Cebli
Batuhan Yaşar Cebli

1982 yılında İstanbul’da doğdum. 2002 yılında Pera Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümü’nü bitirdim. Akademik eğitimimi İç Mimarlık ve Mimar Restorasyon alanında tamamladım.

Lisans eğitimi için başladığım Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim bölümüne bir dönem ara verdim. Daha sonrası eğitimimi tamamlamak için İtalya ‘da bulunan Domus Academy Interior and Living Design bölümünü tamamladım. Türkiye dönüşüm sonrası İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Plato Meslek Yüksekokulu Mimari Restorasyon bölümünü bitirdim.

Ressam yönüme ek, profesyonel olarak iç mimarlık mesleğini de icra etmekteyim. Belirli bir dönem Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksek Okulu Mimari Restorasyon bölümünde öğretim görevlisi olarak ders verdim.

Sanat anlayışım sade ve düz anlatım olduğu kadar yeri geldiğinde soyut kurgulu bir etki biçimi arayışına dayanır. Çalışmalarımda yaşamın karmaşık ve metropolitan yönünü yansıtmayı seviyorum. Şekillenen gelecekte, zaman kurgusuna ek olarak eserlerimde güncel hayatın yansımalarını, karmaşa ve sorgulamalarını eklemeyi sevmekteyim. Çalışmalarımda malzeme olarak Akrilik boya tercih etmekteyim.

Son çalışmalarım geçen yıl olduğu gibi bu sene de Gama Galeri Beyoğlu’nda sergilenmektedir. Zaman zaman karma sergilere de çalışmalarımla katıldım. Bilgili Holding ‘in düzenlediği Art Week Akaretler, Art Basel Miami gibi değişik fuarlarda da çalışmalarım sunuldu. İç Mimarlık alanında da çalışmalarım sektörel dergilerde yer almıştır.

Instagram: batuhanyasarcebli.art


1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.