Portfolyo: Eda Sivri

Eda Sivri
Eda Sivri

1995 yılında İskenderun’da doğdum. Liseyi Güzel Sanatlar Anadolu Lisesinde okurken resim alanında kendimi geliştirmeye başladım. Lisans eğitimime Ankara Gazi Üniversitesi Eğitim fakültesi Resim Öğretmenliği anabilim dalında devam ettim. Resim çalışmalarımla birlikte heykel alanında da kendimi geliştirmeye başladım.

Sanatım hakkında

İnsanların duygularından, tutkularından, hayallerinden beslendiğini her zaman kendime hatırlatırım. Benim de duygularımı, hayatımı, hayallerimi ifade edebilmem için renkler, yüzler gerekti. Çektiğim fotoğraflar, tanıdığım suratlar, anlamadığım gözler bana ilham verdi. Anlar bazı işlerin vazgeçilmezi benim için. Fotoğrafa kaydettiğim bir çok an bana ilham veriyor. Tutkuyla yapılan her işin içtenliğini seviyorum. Kendini bir kalıba sokmadan deneyen ve her denediğine kendi özgünlüğünü katabilen işlerin cesaretini seviyorum.

Bulmak istediğimiz şey biziz. Duygularımızı bastırmadan yaşarsak özgür alanın tadını çıkaracağımıza inanıyorum. Görünenden fazlasıyız. Sanatın içinde de hayatı, toplumu, insanı derinden hissetmek benim vazgeçilmezim.

Sergiler

“Çember” Kişisel Sergi / Gazete Sanat
“Sonbaharı Süpüremezsiniz” İstanbul Resim Sergisi
“A Midsummer Night’s Dream”/ İstanbul Resim Sergisi 2020
“Yüz ve Beden”/ Gazete Sanat Karma Sergi
“Mnemosyne” / Bodrum Resim Sergisi 2020
“Spiral” Heykel Sergisi 2018
Portfolyou Heykel sergisi 2020
Portfolyou Resim Sergisi 2020

Instagram: arted.mind


1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir