Portfolyo: Şeniz PolatŞeniz Polat
Şeniz Polat

1988 yılında İstanbul’da doğdum. Ortaokul yıllarından itibaren Ankara’ya taşındım. Kendimi bildim bileli resimle ilgili bir şeyler yapmak istediğimi biliyordum, lisede Grafik okudum ve Lisans-Yüksek Lisansımı Hacettepe Resim’ de yaptım. Şimdilerde Sanatta Yeterliğe aynı okulda devam ediyorum.

Lisansın ilk yıllarından itibaren üretimlerimin çatısını ev kavramı oluşturdu. Kavramı yıllar içerisinde kimi zaman mekânsal, kimi zaman nesneler üzerinden, kimi zaman da hane halkı üyelerinin ilişkileri bağlamında ele aldım ve almaya devam ediyorum.

Üretme sürecinde işin yaratmak istediği duyguya ve fikrine en iyi hizmet edebilecek disipline yönelmeye çalışıyorum. Bu resmin yanına bazen kolaj, bazen video, heykel ya da enstalasyon olabiliyor.

Öznel gerçekliğimden yola çıkarak ev içi durumları deşifre etme gibi bir eğilim içinde olduğumu söyleyebilirim. Bu öznellik, ait olduğum sosyo-kültürel ve ekonomik yapıyı kapsayan kodları da görünür kılıyor ve işler giderek toplumsal gerçekçi bir çizgiye oturuyor diye düşünüyorum.

Instagram: senizpol


1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir