Refleks, 01 – 03 Ekim Tarihleri Arasında Stüdyo Sumo Göztepe’de

Refleks, 01 - 03 Ekim Tarihleri Arasında Stüdyo Sumo Göztepe'de

Küratörlüğünü Güneş Babür’ün üstlendiği sokak kültürünü içinde barındıran ve bu kültürü hayatta tutan Refleks sergisi, 01 Ekim – 03 Ekim tarihleri arasında Stüdyo Sumo – Göztepe’de izleyiciyle buluşuyor.

M4NM sanat kolektifinin üstlendiği ‘Refleks’, saatler ilerledikçe sertleşen ve agresif duygulara alışmamızı sağlayan; devlet, şiddet ve kural gibi gün uzaklaştıkça maruz kalınan güvensiz alanların güvenirliği, geliştirebileceğimiz özelliklerin en saf hali olan “refleks”i kuvvetlendiriyor.

Gecenin hakimiyeti, düşünülenden daha farklı bir hareketi tetikliyor. Gündüz reklam kuşağının ardından gerçeğe bürünen yüzler bizi aslında gerçek sanılan rüyaların kırılma noktasına getiriyor.

Saldırgan ve farklılaştırıcı üslupların karşısında geliştirilen “refleks”, farklı seslerin bir araya gelip oluşturacağı karşı bir duruştur.

Sergide; Ahuzin, Alper Bıçaklıoğlu, Aylin Kutku, Baysan Yüksel, Berkay Kahvecioğlu, Blekl, Brot, Can Dost Oztürk, Canavar Ecemnaz Dalmaz, Emiladil, Enkİ, Eren Karatepe, Esk Reyn, Farabi Gizem Gündüz, Glennis, Grejuva, Gubbishgubbish, İskender Giray İzinsiz, Kıvılcım Güngörün, Klark, Merve Atmaca, Monowi, MRE Ozan Atalay, Özlem Şahinler, Rad Dar, Rafet Arslan, Rakun Sercodelic, Sina Ateş, Snug, Somon, Tuğçe Kep, Uğur Acil, Uğur Engin Deniz, Vaa / Herhangi Bir Ahmet, Volkan Yalçın, Wodashin, Xnon, Yersiz Yabancı‘ın eserleri disiplinlerarası bir boyutta toplanıyor.

Bu disiplinlerarası yapıya Afgan, Ak49 & Batu Belen, Armonycoma or sit, Ağaçkakan, Batuhan Oğuz, Berk Sayan, Braderin, Çiğ, Emiladil, Grejuva, Hakan Tamar, Herkestam, Hrsz, Modblu, Oldeaf Ret, Rinxlaya, Taner Yücel, Vaa, Varteres Durise ve Wodashin performanslarıyla eşlik ediyor.

Ziyaret saatleri:

1 Ekim Cuma
15:00 – 21:00
2 Ekim Cumartesi
14:00 – 20:00
3 Ekim Pazar
14:00 – 20:00

PERFORMANSLAR

Cuma
16:00 – 16:30 – Batuhan Oğuz
16:30 – 17:15 – AK49
17:15 – 18:00 – Herkestam
18:00 – 18:45 – Ret
18:45 – 19:30 – Ağaçkakan
19:30 – 20:15 – Hakan Tamar
20:15 – 21:00 – Varteres Durise x Engin Saatçılar

Cumartesi
16:00 – 16:45 – Taner Yücel
16:45 – 17:45 – Afgan x hrsz
17:45 – 18:30 – Armonycoma or slt
18:30 – 19:15 – Grejuva x Rinxlaya
19:15 – 20:00 – Wodashin

Pazar
16:00 – 16:45 – Modblu
16:45 – 17:15 – Vaa
17:15 – 18:00 – Braderin
18:00 – 18:30 – Çiğ
18:30 – 19:15 – Berk Sayan
19:15 – 20:00 – Gedic

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir