Salih Seçkin Sevinç, Yeni Romanı Ruhani İle Artık Epsilon Yayınevi ’nde

Salih Seçkin Sevinç, Yeni Romanı Ruhani İle Artık Epsilon Yayınevi ’nde


Sıradışı romancı kimliği ve yaratıcı kalemiyle dikkatleri çeken yazar Salih Seçkin Sevinç, edebi kurgu alanındaki ikinci eseri Ruhani ile artık Epsilon Yayınevi çatısı altında! Salih Seçkin Sevinç metaforik anlatımlar ve felsefi öğretilerle zenginleştirdiği yeni kitabında; sonsuzluğun içinde var olmaya çalışan ve Ruhani adıyla anılan bir varlığın, yeni tanıştığı duygulara karşı hissettiği heyecanı, kendisini ve aşkı keşfedişini kaleme alıyor. Beklenmedik bir anlatıya unutulmaz bir sonla nokta koyan yazar, “Platon’un ideaları ve Aristo’nun yeryüzü elementleri arasında sıkışmış bir aşk romanı” diyerek nitelendirdiği Ruhani’de gerçekle hayali harmanlayarak ikisini de tanınmaz hâle getiriyor.

İnsanlığın var oluşundan bu yana dünyadaki mevcudiyetini koruyan, tarihe yön veren olaylara tanıklık ederken aile sofralarının görünmez misafiri olarak başköşedeki yerini alan ve sonradan Ruhani adıyla anılan tinsel varlık; olan biteni izleyerek sonsuzluğa dahil olur ancak hiçbir şeyi duyamaz. Onun için sadece cızırtılardan ibaret olan konuşmaları asla duyamayan Ruhani, kimsenin haberi olmadan yaşananları izlemiştir ancak hikâyenin aslına vakıf değildir. Bu durum, Lilith’in yanına gelmesiyle tamamen değişir. Lilith de insanoğlunun ilk şafağından beri yeryüzünde olup biteni izlemiştir ancak Ruhani’den farklı olarak, konuşmaları da işitmiştir. Karaktere Ruhani ismini veren Lilith, önce onun anlattığı ve gerçeklere kıyasla neredeyse çocuksu kalan öyküleri büyük bir keyifle dinler, sonra kendi tanıklıklarını anlatmaya başlar. İlk kez konuşabildiği ve kendisini duyabilen bir varlıkla karşılaşan Ruhani, hem kendini hem gördüklerini hem de adına aşk dediği duyguyu keşfetmeye başlar…

Felsefî ve semavî öğretilerin etkileyici fantastik unsurlarla bir araya geldiği, çarpıcı sonuyla akıllara kazınan, Salih Seçkin Sevinç’in yeni romanı Ruhani, Epsilon logosuyla raflarda ve internet satış sitelerinde!

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.