Salon İKSV’nin Sonbahar Sezonu Açıldı

Sonbahar sezonunu +1 Sunar: La Femme konserleriyle açan Salon İKSV, 6 Ekim Cuma ve 7 Ekim Cumartesi, iki gece üst üste, Garanti BBVA Güz Konserleri kapsamındaki Jadu Heart konserlerine evsahipliği yapmaya hazırlanıyor. Elektronik shoegaze, saykedelik, grunge ve indie popu bir potada eriten İngiliz ikili Jadu Heart’ın Salon İKSV sahnesinde sergileyeceği coşkulu canlı performansın biletleri passo.com.tr ve İKSV gişesinde.

La Femme, credit: JD Fanello
La Femme, credit: JD Fanello

Salon İKSV sonbahar sezonu için kapılarını 29 ve 30 Eylül’de, iki gece üst üste gerçekleştirilen +1 Sunar: La Femme konserleriyle açtı. Bu sezon da sevilen isimler ve yeni yetenekleri ağırlayacak Salon İKSV’nin sıradaki konseri, deneysel indie pop grubu Jadu Heart olacak.

İngiliz ikili Diva-Sachy Jeffrey ve Alex Headford’ın indie pop akımının bazen düzüne bazen tersine yüzen, rahat vokalleri, aksak davulları, kırçıllı gitarları ve abartısız synth’leriyle dinleyicileri mest edecek grubu Jadu Heart, 6 Ekim Cuma ve 7 Ekim Cumartesi gecesi gerçekleştirilecek Garanti BBVA Konserleri: Jadu Heart konserlerinde izleyicileri, elektronik shoegaze’den grunge’a, saykedelikten indie popa, türler arasında bir yolculuğa çıkaracak.

Pixies, My Bloody Valentine ve Belle and Sebastian gibi kült grupların ayak izlerini takip eden Jadu Heart, müzik endüstrisinin uzağında kendi dünyalarını kurdu ve usulca bir hayranlar ordusu yetiştirdi. Bugüne kadar çıkardıkları dört albümde bütün bir alternatif müzik yelpazesini dolaşan, deneysel olduğunda bile çekiciliğini yitirmeyen Jadu Heart, ABD ve Avrupa turnelerinde kapalı gişe çaldı, 2021’de Londra Victoria Park’taki All Points East’in en kalabalık konserine imza attı. İngiliz ikili Salon İKSV izleyicisine, coşkulu sololardan çekinmeyen, gitarın her tonunun duyulabildiği, melankolik, sürükleyici bir canlı performans vadediyor.

Biletler passo.com.tr adresinden, Passo mobil uygulaması üzerinden, Passo perakende satış noktalarından ve İKSV gişesinden (pazar günleri hariç her gün 10.00-18.00 saatleri arasında) alınabilir.

Sezonun diğer isimleri

Salon İKSV sonbahar sezonunda, yıl sonuna kadar, +1 Sunar: ENGIN, Garanti BBVA Konserleri: Yellow Days, +1 Sunar: Red Axes (Live), +1 Sunar: The Magnetic Fields, Yeni Klasikler: Joep Beving, Yeni Klasikler: Fabrizio Paterlini, +1 Sunar: Aime Simone +1 Sunar: Forest Swords konserlerine evsahipliği yapacak.

Salon İKSV Sonbahar Sezonu Programı

13 Ekim Cuma / 21.00 – +1 Sunar: ENGIN
14 Ekim Cumartesi / 21.00 – +1 Sunar: ENGIN
3 Kasım Cuma / 21.00 – Garanti BBVA Konserleri: Yellow Days
4 Kasım Cumartesi / 21.00 – Garanti BBVA Konserleri: Yellow Days
11 Kasım Cumartesi / 21.00 – +1 Sunar: Red Axes (Live)
21 Kasım Salı / 20.30 – +1 Sunar: The Magnetic Fields
28 Kasım Salı / 21.00 – Yeni Klasikler: Joep Beving
29 Kasım Çarşamba / 21.00 – Yeni Klasikler: Joep Beving
30 Kasım Perşembe / 21.00 – Yeni Klasikler: Joep Beving
1 Aralık Cuma / 21.00 – Yeni Klasikler: Fabrizio Paterlini
2 Aralık Cumartesi / 21.00 – Yeni Klasikler: Fabrizio Paterlini
8 Aralık Cuma / 21.00 – +1 Sunar: Aime Simone
16 Aralık Cumartesi / 21.00 – +1 Sunar: Forest Swords

Biletler satışta

Salon İKSV’nin sonbahar sezonu biletleri passo.com.tr adresinden, Passo mobil uygulaması üzerinden, Passo perakende satış noktalarından ve İKSV gişesinden (pazar günleri hariç her gün 10.00-18.00 saatleri arasında) alınabilir.

Öğrenci bileti fiyatları Eczacıbaşı Genç Bilet projesi kapsamında 10 TL’den satın alınabilir.

Salon İKSV’de bu sezon da Garanti BBVA sponsorluğunda gerçekleştirilecek Garanti BBVA Konserleri izleyicilerle buluşacak. Garanti BBVA konserlerine Garanti BBVA kredi kartlarıyla tam bilet kategorisinden 2 bilet alan ilk 100 kişi, %50 indirimden faydalanacak.

Mastercard da Paha Biçilemez İstanbul programı kapsamında Salon etkinliklerine katkıda bulunuyor.

Etkinlik bilgileri

Etkinliklerde 18 yaş sınırı vardır. Etkinlikler hakkında daha ayrıntılı bilgilere ulaşmak için www.saloniksv.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar