Sanat Birleştirir: “Artopol X 39 Galeri” Sergisi

Artopol ve 39 Galeri’nin ilk kez birlikte yol aldığı “Artopol X 39 Galeri” Sergisi 22 Haziran 2022 tarihinde, 39 Kalamış Marina Hotel & Restaurant‘ta düzenlenecek olan gala ile sanatseverlere sunulacaktır. Açılışa sonrasında Ezgi Çıkrıkçı dinletisi eşlik edecektir.

“SANAT BİRLEŞTİRİR: ARTOPOL X 39 GALERİ”
“SANAT BİRLEŞTİRİR: ARTOPOL X 39 GALERİ”

Farklı kuşaklardan sanatçıların bir araya geldiği, çeşitli ve birbirinden farklı form ve tekniklerdeki işlerin ekol oluşturduğu bir seçki… İki kadın girişimci, Münteha Adalı ve Pınar Türker Uygun’un bir araya geldiği “Sanat birleştirir!” temasıyla oluşturdukları bu proje hedeflenen, sanatın çoklu görme olasılıklarını ortaya koymak, izleyici ve sanat eseri arasında bir iletişim ağı olmaktır.

“Artopol X Kalamış 39” karma sergisinde; Anate Vicente, Aslışah Erdem, Ayşe Ataman, Ceylan Dökmen, Çağla Saydağ Karter, Ece Gauer, Edi Yakar, Esra Yıldırım, Ferruh Karakaşlı, Güzel Bakır, Hülya Sözer, Maryam Salahi, Murat Cimi, Quasimotto, Salim Başyiğit, Sayat Uşaklıgil, Serap Gümüşoğlu, Umur Çamaş, Ümit Çamaş, Veysel Daşçı, Yücel Dönmez ve Zeynep Akgün’ün işleri yer alacaktır. Dilara Orhan’ın küratörlüğünü üstlendiği ve “Çeşitlilikten gelen zenginlik!” mottosu ile birlikte yola çıkılan bu buluşma sergisi 22 Haziran – 5 Ağustos 2022 Tarihleri arasında her gün 39 Kalamış Marina Hotel & Restaurant içinde bulunan, 39 Galeri adlı mekanda ziyarete açık olacaktır.


39 Kalamış Marina Hotel & Restaurant / 39 Galeri

Fenerbahçe Mah.
Münir Nurettin Selçuk Cad.No:28-30
Kalamış/Kadıköy, İstanbul

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar