Sanat Pazarlaması ve İletişim Eğitimi Başlıyor

Sanat ve Kültür Disiplinleri Sertifika Programı’nın ikinci döneminde yer alan ‘Sanat Pazarlaması ve İletişim’ başlıklı eğitim 1 Aralık 2022 tarihinde başlıyor.

Sanat Pazarlaması ve İletişim Eğitimi
Sanat Pazarlaması ve İletişim Eğitimi

Türkiye’de ilk defa, Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (BAUSEM), İyilik İçin Sanat Derneği ve Artkolik Sanat ve Eğitim Platformu iş birliği ile hayata geçirilen kültür sanat alanında uluslararası normlara uygun içeriklerle, öncü isimlerin katıldığı sertifika programında eğitimler sürüyor.

‘Sanat Pazarlaması ve İletişim’

Küresel salgının getirdiği kısıtlamaları fırsata çevirmek isteyenlerin dijital platformlar üzerinden kişisel gelişim eğitimlerine yönelmesi ile hayata geçirildiği ilk dönemde yoğun ilgi ile karşılaşan Sanat ve Kültür Disiplinleri Sertifika Programı’nda ikinci dönem ‘Sanat Pazarlaması ve İletişim’ başlıklı modül ile devam ediyor.

Sanat ve kültür disiplini başlıkları altında akademik anlamda kendisini geliştirmek isteyen sanatseverlere yönelik eğitim verilmesi amaçlanan programlardan; kültür sanat, pazarlama, reklam alanında kariyer yapmak veya özgeçmişine katkıda bulunmak isteyen herkes faydalanabiliyor. Bu eğitim süresince sergi, fuar ve müzayedelerde eserlerin nasıl ve hangi amaçla pazarlandığı ve sanatçının ürettiği çalışmayı iletişim kanallarını kullanarak alıcı, izleyici ve genel olarak toplumla buluşturma hedeflerini aktarmayı amaçlayan konular işlenecek.

Katılımcıların hem sektörel hem de akademik bilgi birikimlerini geliştirmeyi hedefleyen programlarda Nazlı Keçili, Selin Bozkurt, Buket Şakarcan, Aylin Seçkin, Sinem Gönç, Gökçe Günaydın, Hicran Aksöz, Eylem Sena Karabay, Pınar Sönmez, Zeynep Dikmen ve Begüm Boztaş gibi alanında önemli isimler eğitmen olarak yer alıyor.

‘Sanat Pazarlaması ve İletişim’ başlıklı modül için eğitim ücreti 2.450 TL olarak belirlendi. Programa %80 oranında devam koşulu sağlayan ve verilen ödevi teslim eden katılımcılar, Katılım Belgesi almaya da hak kazanacaklar.

Sanat ve Kültür Disiplinleri Sertifika Programı hakkında detaylı bilgi almak ve kayıt olmak için bausem.bau.edu.tr adresi ziyaret edilebilir ve/ya 0212 381 59 34 no’lu telefondan bilgi alınabilir.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar