Şebnem Buhara’nın “Vital” Başlıklı Heykel Sergisi Galeri Selvin’de!

Bir önceki çalışmasında insanoğlunun, dünyaya geldiğinde ham haline vurgu yapan sanatçı, bu sergisinde, yaşama dair duyguların insandaki etkilerine yoğunlaşıyor. Sergi “Vital” ismi ile izleyicilere açılıyor ve tüm bronz heykeller her farklı açıdan bakıldığında başka bir duygu aktarıyor.

Şebnem Buhara "Vital"
Şebnem Buhara “Vital”

Şebnem Buhara

Mimarlıktaki mekan yorumlama gücünü önce ürün tasarımına ardından da heykel sanatına taşıyan Şebnem Buhara, multidisipliner bir yaratıcı.

Aydınlatma ve mobilya başta olmak üzere pek çok ürün kategorisinde tasarıma imza atan ve yerel ve uluslararası yarışmalarda ödüller kazanan Şebnem Buhara hakkında ilk bilinmesi gereken üretkenlik ve mükemmellik arasındaki dengeyi en iyi bilenlerden biri olduğu gerçeği…

Buhara’nın mimari, mekan, ürün ve enstalasyon gibi markalaştığı alanların yanında bütünüyle kendi ilham ve düşüncelerini aktardığı atmosferi heykel ise dürtülerin mücadeleye, mücadelenin huzur ve serinliğe dönüştüğü yer. Malzeme olarak bronza, ifade olarak insan suretlerine odaklanan Buhara, bugüne dek yerli ve yabancı pek çok kolektif ve bireysel sergiye de imza attı. ‘Yüz, ruhun her haline mazhar’ diyen tasarımcı/sanatçı, yaratım sürecinde zihin ve eller arasında bir ulak görevinde olduğunun da altını çiziyor.

Sergi Nişantaşı Galeri Selvin’de 30 Haziran’a kadar izlenebilir.


Galeri Selvin Nişantaşı

Abdi İpekçi Caddesi No:38 D:3 Nişantaşı/İstanbul

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar