Selector PRO Uluslararası Müzik Forumu Tüm Müzik Tutkunlarını Bir Araya Getiriyor

Selector PRO Uluslararası Müzik Forumu, 18-19 Şubat’ta müzik sektörünün önde gelen profesyonellerini ağırlıyor.

Selector Pro - Uluslararası Müzik Forumu
Selector Pro 2022

British Council’ın Ukrayna’da beş senedir devam eden müzik eğitimi ve iş bağlantıları oluşturma platformu Selector PRO’nun, Türkiye’nin yanı sıra Birleşik Krallık, Ukrayna, Gürcistan, Hindistan ve daha birçok ülkeden sektör lideri konuşmacılarla dijital olarak hayata geçirdiği Selector PRO Uluslarası Müzik Forumu, 18-19 Şubat tarihlerinde tüm müzik tutkunlarının katılımına açık.

18-19 Şubat tarihlerinde bu sene ikinci kez dijital olarak gerçekleştirilecek Selector PRO Uluslarası Müzik Forumu katılımcılarına, atölye çalışmalarına, profesyonel konuşmalara ve iş bağlantıları geliştirme etkinliklerine dahil olma fırsatı sunuyor. Katılımcıların, www.britishcouncil.org.ua/en/events/selector-pro-2022 websitesi üzerinden kayıt yapabileceği etkinlik tamamen ücretsiz.

Bu yılki forum, müzik endüstrisinin devam eden ve yaklaşmakta olan sorunlarını ele alırken aynı zamanda müzik topluluğunun gücünü ‘sürekli değişen yeni normal’i tanımlamaya ve bir adım önde olmaya çağırıyor.

Müzik sektörüne dair birçok konuda, sekiz farklı panel

Selector PRO forumu, Birleşik Krallık, Avrupa ve Orta Asya’dan önde gelen sektör profesyonellerini bir araya getiriyor ve 8 farklı moderasyonlu panele ev sahipliği yapıyor.

Manchester Uluslararası Festivali’nden Jane Beese, Birleşik Krallık’tan Playbook Artist’ten Paul McGivern ve Türkiye’den Beats by Girlz’den Beril Sarıaltun, pandemi sürecinin sektöre etkisini tartışacak ve uzaktan işbirlikleri ile ilgili olumlu deneyimlerini paylaşacak. Birleşik Krallık’ın 5G Festivali’nden Donna Close, ilgi çekici hibrit etkinlikler üreten sektördeki son gelişmeleri tartışacak ve kendisine, sanatçıların izleyicilerle nasıl daha iyi etkileşim kurabilecekleri ve eğlendirebilecekleri hakkında konuşacak olan Reface’den Ukraynalı Anton Volovyk eşlik edecek. Birleşik Krallık’tan DJ Jvoty moderatörlüğünde, Step Music Management’tan Ellie Giles, Masterskaya’dan Ukraynalı Anastasiya Babicheva ve psikolog Vera Kravchenko, panelde internet tabanlı nefretle başa çıkma konusunu ele almak için bir araya gelecek. Birleşik Krallık’ın Go 2 Ajansı’ndan Shauni Caballero, dijital müzik pazarındaki ivmeyi göz önünde bulundurarak telif hakkı sorunlarını ele alacağı atölyeye liderlik edecek. Atölyede, yaratıcı çevrimiçi içeriğin ‘kural kitabı’ ve üçüncü şahısların çalışmanızı izinsiz kullanması durumunda neler yapılabileceğine dair konulara ışık tutulacak. Bu ve çok daha fazlası, müzik tutkunlarını Selector PRO Uluslararası Müzik Forum’unda bekliyor!

Türkiye’den WOW İstanbul müzik programlamasının küratörlerinden biri olan Elif Cemal ve WOW Sesler’in ‘Benim Şehrim Benim Sesim’ projesinin küratörü Beril Sarıaltun’un da konuşmacı olarak katılacağı forumda, işbirlikleri, etkili zaman yönetimi, çevrimiçi ekip oluşturma zorluğu, izleyici katılımı, çevrimiçi platformda para kazanma ve çok daha fazlasına yönelik yeni yaklaşımlar ele alınacak.

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.