Selva Özelli’nin Solo Sergisi ABD’nin Maryland Eyaletinde Açıldı

Sanatçı Selva Özelli’nin “Healing Waters / Şifalı Sular” isimli kişisel sergisi 26 Ağustos 2023 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’nde The Havre de Grace Maritime Museum and Environmental Center’da açıldı.

Sanatçı Selva Özelli Solo Sergisi ile ABD’de
Sanatçı Selva Özelli Solo Sergisi ile ABD’de

Sanatçı Selva Özelli; “26 Ağustos 2023 tarihinde The Havre de Grace Maritime Museum and Environmental Center’da “Healing Waters / Şifalı Sular” isimli kişisel sergim sanat izleyicisiyle buluşmasından dolayı çok mutluyum. Bu sergim ile nesli tükenmek üzere olan Darter Balığı’na, sulak alanları ve okyanusları korumaya yönelik eylemlerin ivme kazandığı gerçeğine dikkat çekmeyi umuyorum. Havre de Grace Denizcilik Müzesi ve Çevre Merkezi, Maryland, Havre de Grace’de yer almaktadır. Susquehanna Nehri’nin ağzında ve nehrin başında yer almaktadır. Chesapeake Körfezi, Amerika Birleşik Devletleri’nin Atlantik Okyonusu’na açılan en büyük halicidir. İklim ve çevre eleştirilerimle hazırladığım resimlerimle çalışmalarıma devam edeceğim.” sözleriyle sergisi hakkındaki düşüncelerini dile getirdi.

Sanatçının çalışmaları; İklim Zirvesi Sanat ve Siyasi Etkinliği, 1972 – 2022 başlıklı proje kapsamında Birleşmiş Milletler, Tokyo Metropolitan Müzesi ve Berlin Sanat Üniversitesi’nin kataloğunda yayınlanmıştır. Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansları, Auckland İklim Festivali’nde sergilenmiştir. Londra İklim Eylem Haftası ve New York İklim Haftası, Birleşmiş Milletler Biyolojik Çeşitlilik ve Birleşmiş Milletler Okyanuslar On Yılı gibi önemli çevre etkinliklerinde de yer almıştır.

Şifalı Sular sergisi aynı zamanda New York İklim Haftası, Florida İklim Haftası, Küresel İklim Değişikliği Haftası, Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı (COP28) ve Dünya Sulak Alanlar Günü’nde de dijital olarak da sergilenecek.

“Healing Waters / Şifalı Sular” Online Sergi

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar