Shaun Tan Bu Kez “Şehrin İçinden Öyküler” Anlatıyor

Oscar ve ALMA ödüllü Shaun Tan‘in yazıp resimlediği Şehrin İçinden Öyküler kitabı Emili İlemre çevirisi ve Desen etiketiyle raflarda yerini aldı.

Şehrin İçinden Öyküler
Şehrin İçinden Öyküler

Şehir yaşamından gerçeküstü öyküler…

Oscar ve ALMA ödüllü Shaun Tan’in yazıp resimlediği Şehrin İçinden Öyküler, bir zamanlar hayvanlara ait olan doğal yaşam alanlarının yüzyıllar içerisinde insanlar tarafından nasıl zaptedilerek yapay habitatlara dönüştürüldüğünü gösteren alegorik bir eser.

Günümüzün plansız büyüyen, kalabalık, kaotik şehirlerinden “seyirlik” manzaralar sunan sanatçı, tılsımlı sözcükleri muhteşem resimlerle bütünleyerek gerçeküstü bir dünyanın kapılarını açıyor.

Okurları eşsiz bir görsel şölene buyur eden kitap, varoluşunun çılgın tesadüfünü sorgulayan insanlar ile doğadan koparılışını hazmetmeye çalışan hayvanların birlikte yaşama olanakları üstüne düşündürüyor.

KÜNYE
ŞEHİR İÇİNDEN ÖYKÜLER
Yazar:
Shaun Tan
Yayınevi: Desen
Türkçeleştiren: Emili İlemre
Sayfa sayısı: 232
Kağı: Mat kuşe kâğıt, renkli baskı, sert kapak
Boyut: 18,5×24 cm
Satış fiyatı: 300,00 TL

Shaun Tan Hakkında

1974 yılında Avustralya’da doğan sanatçı, ilk illüstrasyonunu 16 yaşındayken yayımladı. Kariyeri boyunca, “Hugo”, “Alma-Priest” gibi pek çok saygın ödüle değer görülen Tan’in kendi çizimlerinden oluşan 20’yi aşkın kitabı bulunuyor. Farklı disiplinlerden beslenen çok yönlü sanatçı kişiliğiyle dünya çapında üne kavuşan Shaun Tan, 2011’de “En İyi Kısa Animasyon” dalında Akademi (Oscar) Ödülü’nü kazandı.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar