“Sıradan Karşılaşmalar” Ocak Ayında Çeşitli Sahnelerde

Deneysel ve dijital unsurları bünyesinde barındırmayı misyon edinmiş Tiyatro Watt’ın ilk oyunu olan Sıradan Karşılaşmalar’ın Ocak programı belli oldu. Sıradan Karşılaşmalar, 6 Ocak, Kadıköy Boa Sahne, 20 Ocak, Kültüral Performing Arts ve 26 Ocak, Koma Sahnesi’nde izleyici karşısına çıkacak.

Sıradan Karşılaşmalar
Sıradan Karşılaşmalar

Sıradan bir günde, herhangi iki kişi, olağan bir şekilde karşılaşır. Hayatlarının kesişmesi ile başlayan hikayede yaşam ve sahne, gerçek ve kurmaca iç içe geçer. Ayfer ve Sinan’ın kendi hayatlarına birbirlerinin gözünden bakma çabalarından geriye bazı ihtimaller kalır. Belki de hiçbir şey zannedilen kadar sıradan değildir.

Oyun yeni reji teknikleri anlayışıyla; dijital araçları bünyesinde barındıran ve biçim olarak deneysel formatta, konvansiyonel anlayışı çağın getirdikleriyle birleştirmeyi amaçlayarak tasarlanmıştır.

Ocak Ayı Güncel Oyun Programı:

6 Ocak Cuma 20.30 – Kadıköy Boa Sahne / Biletler: Biletinial
20 Ocak Cuma 20.30 – Kültüral Performing Arts / Biletler: Biletinial/biletix
26 Ocak Perşembe 20.30 – Koma Sahnesi / Biletler: Tiyatrolar

Tiyatro Watt’ın “Konservatuvar Öğrencilerine Davetiye” kampanyası Ocak ayında da devam ediyor.

Tiyatro Watt ekibi, mevcut ekonomik koşulları gözeterek, tiyatro oyunu izlemesi gereken, izlemek isteyen konservatuvar öğrencilerini ücretsiz olarak oyunlarında konuk edeceğini duyurdu. Her oyunda 3 öğrenci ağırlayacak olan ekip, öğrencilerin oyunları ücretsiz izleyebilmesi için başvuru formunu doldurmalarını şart koşuyor.

Başvuru formunu dolduran konservatuvar öğrencileri arasından çekilişle seçilecek isimler, oyundan 2 gün önce taraflarla paylaşılacak.

Forumu dolduran her öğrenci, Tiyatro Watt’ın ilk oyunu olan Sıradan Karşılaşmalar’ı istedikleri sahnede izleyebilecekler.

Başvuru formu ve süreç ile ilgili bilgi tiyatrowatt.com adresinde.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar