İKSV ve Zorlu PSM işbirliği ile 9 yıl aradan sonra tekrar İstanbulda seyircisiyle buluşmaya hazırlanan Sutra için elinizi çabuk tutun!

Sidi Larbi Cherkaoui ve Sadler’s Wells London tarafından yapımı üstelenilen gösteri, 32 ülkeden 190 bin kişiyi aşkın seyircisiyle bu sefer heyecanı İstanbul’da tekrar yaşatmaya geliyor.

Koreograf Cherkaoui, heykeltıraş Antony Gormley ve Çin’in ünlü Shaolin Tapınağı’ndan 19 Budist keşişi bir araya getiren bu ödüllü işbirliği, dansın gelenek ve ruhunun fiziksel disiplinle buluştuğu nefes kesici bir deneyim sunuyor.

Sutra, Buda’nın öğretileri için kullanılan sutta teriminden türetilmiş; Buda’nın kuralları ve aforizmalarını kapsayan genel bir ifade.

Shaolin geleneğindeki felsefe ve inancın Kung Fu’ya yansımasını güncel bir bağlamda ele alan Sutra, Antony Gormley’nin 21 ahşap kutusundan oluşan çarpıcı sahne düzeni ve Polonyalı besteci Szymon Brzóska’nın imzasını taşıyan, piyano, vurmalı çalgılar ve yaylılar için yazılmış, canlı yorumlanan müzikleriyle seyircilerin kalbini ve düşlerini yakalayan eşsiz bir yapıt.

Sidi Larbi Cherkaoui / Sadler’s Wells London
Antony Gormley / Szymon Brzóska ve Shaolin Tapınağı keşişleri
Yönetmen ve Koreografi: Sidi Larbi Cherkaoui
Görsel Yaratım ve Tasarım: Antony Gormley
Müzik: Szymon Brzóska
A Sadler’s Wells London Production

Ortak Yapımcılar: Athens Festival, Festival de Barcelona Grec, Grand Théâtre de Luxembourg, La Monnaie Brussels, Festival d`Avignon, Fondazione Musica per Roma, Shaolin Cultural Communications Company

Yaklaşık 60’ sürer; ara yoktur.

+7 yaş üzeri tüm seyirciler.

16 Eylül Pazartesi
20:30 Zorlu PSM Turkcell Sahnesi
17 Eylül Salı
20:30 Zorlu PSM Turkcell Sahnesi

Biletler:

Genel: 300TL/250TL/150TL/120TL/90TL
Öğrenci: 60TL

1988, İstanbul doğumlu. Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi mezunu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir