Taşa Kazınan Sanat: “Emre Gürcan Koleksiyonu Damga ve Silindir Mühürleri”Murat Türkteki‘nin 8000 yıl öncesinden 1500 yıl öncesine kadar olan zaman dilimine ait damga, silindir ve kompozit mühürleri ele aldığı TAŞA KAZINAN SANAT Emre Gürcan Koleksiyonu Damga ve Silindir Mühürleri kitabı, Arkeoloji ve Sanat Yayınları etiketiyle raflara çıktı.

Emre Gürcan Koleksiyonu
Taşa Kazınan Sanat: Emre Gürcan Koleksiyonu Damga ve Silindir Mühürleri

Ana kullanım amacı ürünlerin bir yerden bir yere nakli sırasında güvenliği, bir odanın veya odanın içerisindeki ürünlerin korunması olsa da farklı kullanım amaçları da bulunan mühürler, gerek üzerindeki betimlemeler ve gerekse işlendikleri maddeler ile özellikle tarih öncesinin sanat anlayışı ile oluşturulmuştur. Arkeoloji literatüründe yayınlanmış ve bilimsel değerlendirmeye tabi tutulmuş mühürlerin büyük bir kısmı koleksiyonlarda yer alan eserlere aittir. Ülkemizde bugüne kadar çeşitli koleksiyonerlere ait eserler yayınlanmış olsa da mühürler hakkında herhangi bir yayın bulunmamaktadır. Elinizdeki bu çalışma içerisinde günümüzden 8000 yıl öncesinden 1500 yıl öncesine kadar olan zaman dilimine ait damga, silindir ve kompozit mühürler yer almaktadır. Bu bağlamda ülkemiz için bir ilk olma özelliğine de sahip olan elinizdeki çalışma entelektüel okuyucuya söz konusu mühürler ve ait oldukları dönemlerle ilgili genel resmi sunmayı amaçlarken koleksiyonda yer alan mühürlerin bilim dünyasına tanıtılmasını da hedeflemektedir.

KÜNYE
Yazar: Murat Türkteki
ISBN: 9786053965596
Sayfa Sayısı: 160
Cilt Tip: Karton Kapak
Dil: Türkçe
Ebat: 19 x 23,50cm
Fiyat: 185 TL.
Yayım Yılı: 2022
Dağıtımcı İndirimi: %37

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar