Tiyatro Kooperatifi’nden Dev Panel

Tiyatroların haklarını daha yüksek sesle savunabilmek için, İstanbul’daki özel tiyatroların bir araya gelerek kurduğu Tiyatro Kooperatifi, IETM (Uluslararası Çağdaş Gösteri Sanatları Ağı) tarafından gerçekleştirilen ve programında 20’yi aşkın ülkenin ev sahipliği yaptığı etkinliklerin yer aldığı “Multi-location Meeting” kapsamında çevrimiçi bir panel düzenliyor!

Moderatörlüğünü Yeşim Özsoy’un üstlendiği “Peki ya Bundan Sonra?: Gösteri Sanatlarında Dayanıklılık” başlıklı panele Rusya, Lübnan, Bulgaristan ve Güney Afrika’dan gösteri sanatları profesyonelleri konuşmacı olarak katılacak. Türkiye ile benzerlikler gösteren ülkelerin, pandemi sürecinde gösteri sanatları alanındaki deneyimlerini ve iyi örnekleri dinlemek amacıyla düzenlenen panelde; gösteri sanatları kurumlarının ve tiyatro yöneticilerinin dayanıklılığı ile post-travmatik bir dönemde gösteri sanatlarının-tiyatronun toplum üzerindeki iyileştirici gücü konuşulacak. “Peki ya Bundan Sonra?: Gösteri Sanatlarında Dayanıklılık” başlıklı panelde Culture Resource eş kurucusu, tiyatro yapıcı, sanat aktivisti Hanane Hajj Ali (Lübnan), Art Office Foundation Direktörü Kalina Wagenstein (Bulgaristan), Sustaining Theatre and Dance Foundation proje yöneticisi, oyun yazarı Mike van Graan (Güney Afrika) Lubimovka Festivali sanat yönetmeni, oyun yazarı Mikhail Durnenkov (Rusya) konuşmacı olarak yer alacak.

2 Ekim 2020, Cuma günü 12.30-14.30 saatleri arasında, ZOOM üzerinden İngilizce olarak gerçekleştirilecek panelde Türkçe simultane çeviri yapılacak. Kontenjanın sınırlı olduğu panele kayıt olmak için son gün 28 Eylül Pazartesi.
Kayıt için Tıklayınız

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.