Umudun Birleştirme, İyileştirme Gücü “I HOPE”

KUN Art Space & Gallery Art Port iş birliğiyle!

Umudun Birleştirme, İyileştirme Gücü "I HOPE"
Umudun Birleştirme, İyileştirme Gücü “I HOPE”

“Sanat, umudun en yüce biçimidir.”
Gerhard Richter

Gerçekleştirdiği sanat projeleriyle adından sıkça söz ettiren Çukurova bölgesinin çağdaş sanat galerisi KUN Art Space, 21 Haziran -16 Temmuz tarih aralığında Bodrum Gallery Art Port iş birliğiyle, umudun birleştirme ve iyileştirme gücüne inanarak projelendirdiği “I HOPE” adlı karma sergiye ev sahipliği yapıyor.

Çağdaş sanatın farklı disiplinlerde 18 sanatçısının eserlerinin yer aldığı karma sergide resim alanında Baran Kurtoğlu, Bawer Doğanay, Dicle Çiftçi, Erdinç Babat, Musa Hatan, Pelin Çağlar, Hemad Javadzade, Tao Ulusoy eserleri, Burak Ayazoğlu, Kadriye İnal ve Emre Bulut’un heykelleri, Enstalasyon sanatçısı Büşra Çeğil, Garaffiti sanatçısı Duvok, Digital sanatta Hamza Kırbaş, resim ve seramik sanatçısı Selin Karataş, resim ve heykel sanatçısı Tevfik Karagözoğlu, Punch Needle tekniğiyle Studio Pinprick, fotoğraf sanatçısı Tahsin Engin Gökten’in eserlerini bir arada izleyebilirsiniz.

Sergi Hakkında

Son dönemde ülke ve dünya gündeminde yoğun biçimde yaşananlar, bizlere var olan bütün dengelerin ve algıların değiştiği bir yönü de gösterdi. Dönüşen bakış açılarımızla birlikte geleceğe dair umutların ve hayallerin sorgulandığı bir döneme girdik. İçinden geçtiğimiz bu süreçte sanat, insanları birleştirme özelliği sayesinde tozlanmış umut kırıntılarını gün ışığına çıkarıp ifade etmemizi sağlıyor.

Bunu yaparken birlikte umuda dokunmanın ne kadar güçlü olduğunu da hatırlatıyor. I HOPE sergisi, umudun birleştirme ve iyileştirme gücünü kendine has bir dille günümüze uyarlıyor.

KUN Art Space Hakkında

2022 yılı başında açılan ve kısa sürede disiplinler arası üretimleriyle birlikte birçok sanatçıyla iş birliği kuran KUN Art Space Çukurova bölgesinde gerçekleştirdiği yaratıcı projelerle çalışmalarını sürdüren genç iş insanı Elif Sezer Çaylı tarafından bölgedeki sanat alanlarının yetersizliği üstüne odaklanılarak, sanatçılara güneyde yeni bir alan açmak amacıyla hayata geçirildi. Kurulduğu günden bu yana çoğulcu pratiklerde üreten birçok sanatçı ve eserlerine ev sahipliği yapan galeri, birbirinden değerli sanatçıları, küratörleri ağırlamaya devam edecek.


KUN Art Space ve Gallery Art Port iş birliğiyle gerçekleşen “I HOPE” adlı karma sergiyi 21 Haziran- 16 Temmuz tarih aralığında her gün Saat: 11:00-22:00 arası Bodrum Cruise Port’ta izleyebilirsiniz.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar