Vincent Baykal Ada

Vincent Baykal Ada’nın Yeni Şarkısı: “Biraz Umutlu”

Vincent Baykal Ada’nın yeni şarkısı “Biraz Umutlu” 13 Mayıs’ta müzikseverlerle buluştu!

Müzikseverlerin alternatif müzik sahnesinin sevilen isimlerinden Sapan grubundan tanıdığı Vincent Baykal Ada’nın, önümüzdeki aylarda yayınlayacağı 3 şarkılık EP’den ilk teklisi “Biraz Umutlu” isimli şarkısı 13 Mayıs Cuma günü tüm dijital platformlarda müzikseverlerle buluşuyor. Müzisyenin synth ve pad’ler üzerine oturmuş, gitarın eşlikçi olduğu şarkısı için hazırladığı söz videosu (lyric video) da aynı gün YouTube’da yayınlandı.

Dinleme linki: https://bfan.link/biraz-umutlu

Sapan grubuyla başladığı müzik çalışmalarına 2019 yılından itibaren solo olarak devam eden ve son olarak geçtiğimiz Kasım ayında “Bulutların Üstünde” isimli teklisini müzikseverlerle buluşturan Vincent Baykal Ada’nın yeni şarkısı “Biraz Umutlu”, 13 Mayıs Cuma günü Avrupa Müzik (Grow) etiketiyle yayınlanıyor.

Müzisyenin önümüzdeki aylarda dinleyicilerin beğenisine sunacağı “Biraz Umutlu Ve Çok Karanlık Bu Öfke” isimli EP’sinin ilk şarkısı olan Biraz Umutlu’nun sözü, müziği ve düzenlemesi kendisine ait. Müzisyenin 2022 yılında yayınlayacağı ilk şarkısı Biraz Umutlu’nun mix ve mastering’ini ise Haktan İlhan üstlendi. Synth ve pad’ler üzerine oturmuş, gitarın eşlikçi olduğu ve tüm kayıtları Vincent Baykal Ada’nın home stüdyosunda tamamlanan şarkının kapak fotoğrafı Gökşin Doğa Egesoy, tasarımı ise İrem Şahinbaş imzası taşıyor. Şarkıda müzisyene ayrıca vokalleriyle Vera grubundan tanıdığımız Arel Koray Nalbant ve Fırat Erkuş eşlik ediyor.

En dipte de olsak, her zaman biraz umut vardır

Müzisyen, zaman zaman yaşayabildiğimiz çaresizlik duygusunun içinde bile barınan umuda, yaşam isteğine ve güzel olana bir selam olarak nitelendirdiği şarkısı “Biraz Umutlu”nun hikayesini şu sözlerle ifade ediyor; “Son 1 yıl içinde gerek özel hayatımda almam gereken önemli kararlar, gerekse hem global ölçekte hem ülke olarak içinde bulunduğumuz ortam, birçok duyguyu aynı anda yaşamama sebep oldu. Umut, depresyon ve öfke. ‘Biraz Umutlu’ da insanın dipte de olsa umut taşıdığına ilişkin bir şarkı”.

Biraz Umutlu, 13 Mayıs Cuma günü tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Vincent Baykal Ada, yeni şarkılarıyla 22 Mayıs Pazar günü BacktotheSound Festival kapsamında Zorlu PSM sahnesinde olacak.

Biraz Umutlu Künye
Söz – Müzik – Düzenleme:
Vincent Baykal Ada
Vokal, Gitar, Bass, Synths, Keys & Beat: Vincent Baykal Ada
Destek Vokaller: Arel Koray Nalbant & Fırat Erkuş
Mix & Mastering: Haktan İlhan
Yapım: Avrupa Müzik (Grow)
Kapak tasarım: İrem Şahinbaş
Fotoğraflar: Gökşin Doğa Egesoy

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

One Ping

  1. Pingback: Vincent Baykal Ada “Bu Öfke” İsimli Şarkısını Yayınladı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.