Yeni Dijital Tiyatro Araştırması: Karantina2020 – Video Performans SerisiŞule Ateş, Covid-19’un neden olduğu karantina sürecinde, sahne sanatları alanında yaşanan büyük alan ve hak kaybına dikkat çekmek ve yeni bir kavramsal alan yaratmayı amaçladığı Karantina2020 – Video Performans Serisinin ilki “Sıfır Temas”ı YouTube üzerinden yayınladı.

Yeni Dijital Tiyatro Araştırması: Karantina2020 – Video Performans Serisi

Karantina2020 – Video Performans Serisi, Şule Ateş’in tasarlayıp yönettiği, 6 video performans’tan oluşan bir dijital tiyatro araştırması. Yönetmen ve oyuncular tarafından üretilen metinler, online provalar sonunda, oyuncular tarafından cep telefonlarıyla çekildi. Tasarımı ve konsepti Şule Ateş’e ait olan proje, tiyatroya dair içeriği, dijital mecra ile buluşturarak, yeni bir kavramsal alan yaratıyor ve dijital mecrada tiyatral içeriği tartışıyor.

Proje, Covid-19’un neden olduğu karantina sürecinde, sahne sanatları alanında yaşanan büyük alan ve hak kaybına dikkat çekmeyi amaçlıyor.

Aynı zamanda Karantina2020 Video Performans Projesi kamuoyunu, ilgili bakanlıkları, belediyeleri, basını, STK’ları kanaat önderlerini ve sanatseverleri, soruna kısa ve uzun vadeli, sürdürülebilir çözümler üretmek üzere harekete geçmeye davet ediyor.

Karantina2020 Video Performans Projesine youtube videosu üzerinden destek olarak ve tiyatromuzyasasin.com adresinden imzanızı bırakarak ve paylaşımda bulunarak ödeneksiz özel tiyatrolarımızın yaşayabilmesine destek olabilirsiniz.

Sıfır Temas Künye
Tasarlayan ve Yöneten: Şule Ateş
Yazan ve Oynayan: Pınar Göktaş
Kurgu ve Görsel Tasarım: Designİnsitu
Dijital Dramaturji Danışmanı: Ekmel Ertan

Karantina2020- Video Performans Serisi
Sıfır Temas // Pınar Göktaş

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.