Yetişkinlere Yönelik Perşembe Atölyeleri Yeniden Arter’de!Sanatçı Güneş Terkol yürütücülüğünde düzenlenen Perşembe Atölyeleri, Nisan 2022’de yeniden başlıyor! Arter’in güncel sergilerinden seçilen farklı yapıtlar aracılığıyla çağdaş sanatta yorumlama ve üretim süreçlerinin keşfedilmesini amaçlayan atölyeler, 14 Nisan Perşembe günü saat 14:00’te “Hayalimdeki Şapka Atölyesi”, 28 Nisan Perşembe günü 14:00’te ise “Özgün Baskı Atölyesi” başlıklarıyla düzenlenecek. Arter Atölye’de sınırlı sayıda katılımcı ve gerekli sağlık önlemleriyle gerçekleşecek atölyelerin biletleri Arter’den temin edilebilir; 0212 708 58 01 numaralı telefondan veya biletler@arter.org.tr adresi üzerinden rezervasyon yaptırılabilir.

Her yaştan katılımcının yaratıcı süreçleri deneyimlemelerini amaçlayan Arter Öğrenme Programı’nın sergiler etrafında şekillenen etkinlikleri, hem çevrimiçi hem de fiziksel ortamda düzenleniyor. Ziyaretçilerini gerekli sağlık önlemleriyle ağırlayan Arter’de, yetişkin katılımcılar için sanatçı Güneş Terkol yürütücülüğünde düzenlenen Perşembe Atölyeleri de yeniden başlıyor. Eserler üzerine bir sohbetle başlayan atölye çalışmaları, çeşitli üretim yöntemleri ve malzemelerin sunduğu imkânların araştırılmasıyla devam ediyor.

Hayalimdeki Şapka Atölyesi
Hayalimdeki Şapka Atölyesi

14 Nisan 2022 Perşembe günü saat 14:00’te Arter’de gerçekleşecek “Hayalimdeki Şapka Atölyesi”nin içeriği, Anni Rapinoja’nın OyunBu sergisi kapsamında sergilenen Bayan Yeryüzü’nün Şapkası başlıklı eserinden yola çıkıyor. Ana malzemesi kamış olan bu şapkayı merkezine alan atölye çalışması, insan ile doğa arasındaki ilişkiye odaklanıyor. Atölye kapsamında, Arter’de devam eden OyunBu sergisini gezen ve şehir hayatında doğa farkındalığı üzerine sohbet eden katılımcılar, ardından kendi şapkalarını tasarlayacaklar.

Özgün Baskı Atölyesi
Özgün Baskı Atölyesi

28 Nisan 2022 Perşembe günü 14:00’te Arter’de gerçekleşecek “Özgün Baskı Atölyesi”nin içeriği ise Karl Horst Hödicke’nin OyunBu sergisi kapsamında sergilenen Fil Nerede başlıklı eserinden yola çıkıyor. Hödicke’nin izleyiciyi resimde gizlenen figürleri ve nesneleri bulmaya davet eden yapıtından esinlenen atölye kapsamında OyunBu sergisini gezen katılımcılar, ardından linol baskı çalışması gerçekleştirecekler. Baskı kalıplarını hazırlarken resimlerde gizlenen figürleri ve nesneleri hayal ederek yeniden üretecekler.

Katılımın kontenjanla sınırlı olduğu atölyelerin biletleri Arter’den temin edilebilir; 0212 708 58 01 numaralı telefondan veya biletler@arter.org.tr adresi üzerinden rezervasyon yaptırılabilir.

Güneş Terkol Hakkında

Güneş Terkol (d.1981, Ankara) 2004 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden mezun oldu. Ardından 2008 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım Bölümü’nde yüksek lisans yaptı. 2018 yılında Mimar Sinan Üniversitesi’nde pedagojik formasyonunu tamamladı. Sanatçı, işlerinde kumaş, dikiş, ses ve desen üzerinden toplumsal cinsiyet konularıyla ilgileniyor. Ortaklaşa çalışmaların ve müşterek bir amaçla bir araya gelişlerin çok önemli olduğuna inanan sanatçı, farklı ülke ve şehirlerde yaptığı atölye çalışmalarında, atölyeye katılan bireylerin gündelik gerçekliklerinden ve hayallerinden yola çıkarak kolektif işler üretiyor. Sanatçı, 2005 yılından beri bireysel çalışmalarının yanı sıra Ha Za Vu Zu sanat kolektifi ile de üretimler yapıyor ve ayrıca müzik grubu GuGuOu ile performanslarına devam ediyor.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir