19. Filmmor Kadın Filmleri Festivali 19-29 Haziran’da Online

19. Uluslararası Filmmor Kadın Filmleri Festivali, 19-29 Haziran tarihleri arasında çevrimiçi olarak yapılacak. Festivalde film gösterimlerinin yanı sıra online panel, söyleşi ve buluşmalar var.

Geçen yıla kadar şehir şehir gezerek sinema salonlarında yapılan Filmmor Kadın Filmleri Festivallerinin 19’uncusu, süren pandemi koşullarında da buluşmak, dayanışmak, üretmek için 19-29 Haziran tarihleri arasında www.filmmoronline.org adresinde yine çevrimiçi yapılacak.

Festivalde Kadınların Sineması, Bedenimiz Bizimdir, Kendine Ait Bir Cüzdan, Gökkuşağının Altında, Yerel Siyaset Yerinden Sinema, 65+ Candır, Dijital Hallerimiz ve Feminist Bellek bölümlerinde onlarca ülkeden 47 film, yeryüzü şifacıları, canlandıran kadınlar, kurgucu kadınlar gibi çevrimiçi panel, söyleşi ve buluşmalar var.

Tüm film ve etkinlikler www.filmmoronline.org adresinden kayıt yaptırarak İngilizce-Türkçe altyazı-çeviri ile ücretsiz olarak izlenebilecek. Festivalin yine online olarak yapılacak kapanışında 2020 yılının Altın Bamya Ödülleri de açıklanacak.

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.