Ahmet Oran Ankaralı Sanat Severlerle Buluşuyor

Ahmet Oran Ankaralı Sanat Severlerle Buluşuyor

Dünyaca ünlü Türk ressam Ahmet Oran, 26 eserden oluşan ikinci solo sergisiyle Kuzu Effect AVM’de bulunan Mamm Sanat Galerisi’nde 26 Nisan tarihine kadar Ankaralılar ile buluşmaya devam edecek.

Rölyefi andıran kompozisyon ile farklı açılardan bakıldığında plastik etkili bir yüzeye sahip üç boyutlu tablolarından oluşan ikinci solo sergisini Kuzu Effect AVM’de açan Ahmet Oran, gerçekleşen açılış kokteylinde eserlerini tanıttı.

Dünyaca ünlü Türk ressam, 26 eserden oluşan sergisinde farklı renk yoğunluklarından oluşturduğu, karışım ve yapılardan ortaya koyduğu eserlerini sergiledi. Ankaralı birçok sanatseverin katılım gösterdiği açılış davetinde eserler büyük beğeni topladı.

Sanatın her alanına verdiği destek ile dikkat çeken Kuzu Effect AVM, 26 Nisan tarihine kadar Mamm Sanat Galerisi’nde Ahmet Oran sergisi ile ziyaretçilerini ağırlamaya devam edecek.

Ahmet Oran

1980 yılında İstanbul’da Akademi’de öğrenci iken Viyana Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okuluna girdi. Prof. Carl Unger’le (1980-1985), sonra Prof. A. Frohner’le (1985-1987) çalıştı. Salzburg ve Graz’da iki sergi ile Avrupa resim dünyasına adım attı. Ahmet Oran bugüne kadar Viyana, Berlin, Linz, Innsbrück gibi kentlerde kişisel sergiler açtı ve karma sergilere katıldı. Linz Modern Sanatlar Müzesi’nde yapıtları bulunan Ahmet Oran, 1999 yılında Peter Baum küratörlüğünde aynı müzede büyük bir kişisel sergi açtı. Ayrıca sanatçının Alman Devleti tarafından yayınlanan 1896-1996 tarihlerini kapsayan “Avusturya’da Sanat” adlı kitapta bir resmi de yer almaktadır. (Kunst aus österreich 1896-1996, Kunst- und Ausstellungshalle, Bundesrepublik Deutschland, 1996)

Sergi, 26 Nisan’a kadar Mamm Sanat Galerisi’nde görülebilir.


Kuzu Effect AVM

Oran, Zülfü Tiğrel Cad. No:1/A, 06450 Çankaya/Ankara

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir