Anıl Ulusoy, Solo Projesiyle “theanswers” Adlı İlk Teklisini Yayınladı!

Anıl Ulusoy, Solo Projesiyle "theanswers" Adlı İlk Teklisini Yayınladı!


Anıl Ulusoy‘un chill & ambiyans türündeki albümünden, ilk olarak albümle aynı ismi taşıyan theanswers adlı teklisi BBI Music Co. etiketiyle yayında!

Anıl Ulusoy, belediye konservatuvarıyla başladığı müzik kariyerine 2011-2014 yılları arası yerel gruplara gitarıyla eşlik ettikten sonra, müziğin hayatı olduğunu karar verip ve okulu bırakıp müzik üzerine odaklanarak devam etti. Ömür Gedik, Hakan Peker, Dilhan Şeşen gibi Türk müzik sektörünün önemli isimleriyle de çalışan Anıl Ulusoy, şimdi ise solo projesi ile theanswers albümü üzerine çalışmalarına devam ediyor.

İlk tekli; neden ve nasıl sorularının, yoğun bir şekilde baskı yarattığı son dönemlerde ortaya çıkan, sorulara cevap bulanamayan zamanda müziğin üretimi ile Ulusoy’un kendisini yatıştırdığı ve hayalini kurarak yaşadığı bir ortamın müziğini yansıtıyor. Parçada armoni ve melodi olarak, yaşamımda da çok yer verdiği minimalizm akımının etkilerini hissettirmek ve vokal seslerini main bir enstrüman olarak değil daha ambiyans ve efektif olarak kullandığı theanswers, dinleyenlere albüm hakkında da çok fazla ipucu veriyor.

Anıl Ulusoy’un “theanswers” isimli yeni teklisi 9 Temmuz 2021 tarihinde video klibiyle birlikte tüm dijital platformlarda yayında!

“THEANSWERS” KÜNYE
Müzik & Prodüksiyon: Anıl Ulusoy
Vokal: Reyhan Katık
Vokal Melodi: Aybüke Poçan
Sözler: Ecem Ulusoy, Aybüke Poçan, Anıl Ulusoy
Kapak: Utku Cebi
Fotoğraf: Ecem Ulusoy
Label: BBI Music Co.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.