Ankara’da Yeni Bir Oluşum: Arthidox

Ankara’nın yeni tasarım atölyesi Arthidox sanat hayatına başlıyor.

Arthidox, Berrak Balaban tarafından hayata geçirilen, Ankara’da yeni bir tasarım ve üretim merkezi olarak karşımıza çıkıyor.

Ankara'da Yeni Bir Oluşum: Arthidox
Arthidox

Arthidox kurucusu, ressam Berrak Balaban, oluşumu Arthidox hakkında şu ifadeleri kullanmakta;

“Aslına bakarsanız Arthidox ideaları bakımından bir atölye olmaktan çok tavşan deliği diyebilirim. Zamanın ve mekanın ötesini zorlayan, renklerin daha da belirgin hale geldiği bir yer. Farklı bir iş yapmak üzere yola çıktık, farklı normlarla ilerliyoruz kısaca. Ana dalımız resim sanatı. Akrilik/kanvas üzerine yapılan çalışmalarımızı dijital ortamda yeniden şekillendiriyoruz ve bu çalışmalar seramikten, tekstil, iç dekorasyondan bilgisayar oyunu dünyasına kadar pek çok alanda kullanılmak üzere tasarlanıyor.

Alanımız Dünya’nın geçirmekte olduğu salgın sürecinden dolayı şu an için randevulu çalışma sistemine uygun tasarlandı ve dileyen gelip burada çalışmalarını gerçekleştirebiliyor. Pandemik süreçte korunabilmek için; e-posta yolu ile belirlenen randevular üzerinden sanatseverler ile buluşma imkanımız oluyor. Ancak ilerleyen dönemde atölyeyi çeşitli workshoplar için hazır hale getirmiş olacağız. Hedefimiz ise 2 sene içinde temeli sağlam atılmış bir sanat galerisi haline gelmek ve fikir yapımıza denk düşen tüm artistleri bünyemizde toplamak.

Önceliğimiz zihinlerde bir atölye olarak değil, bir oluşum olarak yer almak. Duruma yalnızca sanat atölyesi penceresinden bakmak ise açıkçası bizi biraz kısıtlıyor. Çünkü bize uzatılan kabın şeklini almaktan pek hoşlanmıyoruz.”

Arthidox hakkında detaylar ve işbirliği için arthidox.com adresini ve @xodihtra Instagram sayfasını takipte kalın. Atölyeyi ziyaret için ise info@arthidox.com adresine ulaşabilirsiniz.

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.