Balthazar, Pandemi Sonrası İlk Turnesinde, Bu Hafta Sonu İstanbul’da

Balthazar Konseri
Balthazar

Belçikalı indie rock grubu Balthazar, 20 Kasım Cumartesi akşamı, +1 Katkılarıyla: Gezgin Salon kapsamında Volkswagen Arena’da dinleyicileriyle buluşuyor. Balthazar’dan önce ise trompet sanatçısı Dilan Balkay sahnede olacak.

Indie rock grubu Balthazar, pandemi sonrası ilk turnelerinde, yeni şarkılarını canlı çalmak için bir kez daha İstanbul’a geliyor. Belçikalı grup, +1 Katkılarıyla: Gezgin Salon kapsamında 20 Kasım Cumartesi günü saat 21.30’da Volkswagen Arena’da dinleyicileriyle buluşacak. Saat 20.00’de Dilan Balkay’ın sahneye çıkacağı etkinliğin kapı açılış saati ise 19.00.

Balthazar’ın ruha dokunan pop rock’u, tutkulu doğaçlamaları, incelikli melodileri ve alametifarikaları haline gelen sınır tanımaz yaratıcılıkları, pandemi döneminde kaydettikleri yeni albümleri Sand’de de dikkat çekiyor. Melodi ve ritim hâkimiyetlerinin doruğundaki grup, bu albümde maharetlerini ilk kez minimal pop düzenlemeleriyle gösterişten uzak bir elektronikanın kesiştiği yerde deniyor. Grubun canlı çalmaktan aldıkları keyfin her notasına yansıdığı albüm, sahneden uzak kaldıkları günlerin acısını çıkaracakları pandemi sonrası turnelerinde, ilk defa İstanbullularla buluşacak.

Dilan Balkay 2016 yılından bu yana alternatif sahneden birçok müzisyene trompetiyle eşlik etti. Yayımladığı tekliler ve müzikal işbirlikleriyle geniş bir müzik yelpazesine sahip olan Balkay, geçtiğimiz ekim ayında ilk albümü KUYU’yu yayımladı. Bestelerini enstrümanistlik yolculuğu boyunca kesesinde biriktirdiği müzikal yaklaşım ve fikirlerin süzgecinden geçirdiği, parçaları bir kalıba sıkıştırmak yerine özlerini bulmaya çalıştığı albümü KUYU ile Dilan Balkay, janr sınırlarının bulanıklaştığı bu dönemde, birden fazla rengin ve türün köşesinden tutuyor.

Biletler satışta

Balthazar konserinin biletleri 300 TL (Sahne Önü Oturmalı), 250 TL (Saha İçi Oturmalı 1. Kategori), 200 TL (Saha İçi Oturmalı 2. Kategori), 180 TL (Tribün 1. Kategori), 150 TL (Tribün 2. Kategori), 120 TL (Tribün 3. Kategori) ve 90 TL’den (Tribün Öğrenci), Passo satış kanallarının yanı sıra İKSV ana gişeden, pazar günleri hariç her gün 10.00-13.00 ve 14.00-18.00 saatleri arasında temin edilebiliyor.

Üyelikleriyle İKSV’nin sene boyunca gerçekleştirdiği tüm etkinlikleri destekleyen Siyah ve Beyaz Lale Kart üyeleri Balthazar konserinin biletlerini yer seçme opsiyonuyla %25; Kırmızı ve Sarı Lale Kart üyeleri %15, Mavi Lale Kart üyeleri ise %10 oranında indirimle satın alabiliyor.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.