Banu Bozdemir’den Okurlarına Yeni Kitap: Eski ve Yeni Kitaplar

Gazeteci, sinema yazarı Banu Bozdemir’in yeni kitabı Eski ve Yeni Kitaplar Epsilon Yayınları’ndan çıktı. Küçük Sinemacılar, Kıvırcıklar Dünyası ve ‘Çevremi Seviyorum’ serisi adı altında çocuklar için yazdığı birçok kitabı bulunan yazarın kitaplarının sayısı yirmiyi aştı. Özellikle doğanın korunması, sürdürülebilir olması konusunda çocuklar için macera dolu kitaplar yazan Banu Bozdemir bu kez kalemini kitapların dünyasında yaşanan ‘eski’ ve ‘yeni’ olma tartışmasına çeviriyor. Bir dede ve torununun kütüphanesindeki kitaplar bilgi kavgasına girişiyor. Yeni olanlar en yeni bilgilerin kendilerinde olduğunu savunurken; eskiler ise her yeni bilginin oluşmasında eskinin etkisi vardır diye diretiyor.

Yazar, yine çocuklar için yeni kavramları sorgulayacakları, okurken keyif alacakları, aynı zamanda öğrenecekleri bir kitapla karşımızda! Epsilon Yayınları etiketiyle çıkan kitabın çizimleri S. Burcu Karacalar’a ait…

Eski ve Yeni Kitaplar
Eski ve Yeni Kitaplar

Kitabın konusu: (Arka kapak yazısı)

Can, uzun süredir icatların nasıl keşfedildiğini merak ediyordu. Tam dedesiyle karşılıklı oturup kitap okurlarken birden gözü dedesinin kütüphanesine takıldı. Acaba dedesinin o tozlu raflarında bu konuyla ilgili kitap var mıydı?

Eski kitapların bilgileri de eski olur muydu? Belki de dedesinin dediği gibi yeni kitapların değeri eskidikçe artıyordu, kim bilir! Can ve dedesinin kütüphanesindeki konuşan kitapların tatlı atışmalarını okurken hem gülecek hem de bol bol düşüneceksiniz.

KÜNYE
Resimleyen:
S. Burcu Karacalar
Editör: Özlem Kalabalıkoğlu
Yayınevi: Epsilon
Türü: Kurgu / Resimli Çocuk Kitabı

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar