BBprojecTT Art Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun Son Sergisini Ağırlıyor

Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun Son Sergisi "Ustaya Saygı" BBprojecTT Art Galeri’deBedri Rahmi Eyüboğlu’nun ürettiği eserleri 04 – 29 Kasım 2022 tarihleri arasında BBprojecTT Art’ın Teşvikiye’deki butik galerisinde son kez izleyiciyle buluşuyor.

Bedri Rahmi Eyüboğlu "Ustaya Saygı" Sergisi
Bedri Rahmi Eyüboğlu “Ustaya Saygı” Sergisi

Ressam, şair ve yazar kimlikleriyle Türk sanatında tartışmasız bir iz bırakan Bedri Rahmi Eyüboğlu; gravür, serigrafi, mozaik, seramik, heykel, vitray, hat, litografi gibi birçok formlarda eserler üretmiş; geleneksel süsleme ve halk el sanatlarında seçtiği motifleri yapıtlarında Batı’nın teknikleriyle bir araya getirerek eserlerine uygulamıştır.

Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun torunu Rahmi Eyüboğlu, babasından devraldığı aile koleksiyonundaki eserleri BBprojecTT’te yapılacak satışa açık bu son etkinlikte sergileme ve 2023 sonrasında ise sadece ‘Tanıtım ve Öğretici Sergiler’ gerçekleştirme kararı almıştır.

Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun oğlu ve torunu Rahmi Eyüboğlu’nun babası; Mehmet Hamdi Eyüboğlu’nun doğumgünü 04 Kasım 2022 tarihine özel BBprojecTT’in Teşvikiye’deki galerisinde otuz beş eserin sergileneceği satış amaçlı son sergi niteliğindeki bu etkinlik 12:00-18:00 saatleri arasında randevu alınarak ziyaret edilebilir.


BBprojecTT Art

Teşvikiye Mah. Osman F. Seden Sk. Kılıç Han No:6/6 Nişantaşı/İstanbul

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir