Bedri Baykam’ın “Görsel Maceralar”ı Los Angeles’ta!

Bedri Baykam'ın “Görsel Maceralar”ı Los Angeles'ta!

Los Angeles’taki Gloria Delson Contemporary Arts Gallery, Bedri Baykam’ın yeni sergisi “Görsel Maceralar” başlıklı sergisine 7-30 Aralık tarihleri arasında ev sahipliği yapacak.

Baykam’ın 4D çalışmalarının ağırlıklı olarak sergileneceği “Görsel Maceralar” sergisinde ayrıca son dönemde yaptığı tual eserleri de yer alacak. Daha önce uluslararası birçok galeri ve müzede sergilenen 4D çalışmalar, ilk defa Los Angeleslı sanatseverlerle buluşuyor. Sergide ayrıca Baykam’ın 2013’ten itibaren New York, Ankara ve Istanbul’da sergilenen ve çok ses getiren “Boş Çerçeve” sergisinden de bir örnek yer alacak.

Geçtiğimiz Nisan ayında İstanbul’da yapılan lansmanın ardından yoğun ilgi gören Bedri Baykam’ın Sanat Tarihi Haritası, “Görsel Maceralar”a paralel olarak sergideki yerini alıyor. Baykam’ın yeni çıkacak kitabı Guerilla Carries No Umbrella (Gerillanın Şemsiyesi Olmaz) ilk tanıtımını sergi ile beraber Los Angeles’ta yapıyor. Baykam’ın sanat ve politik alandaki İngilizce yazılarının birleştirildiği kitap, aynı zamanda sanatçının Amerika’da yaşadığı dönemlerden itibaren savunucusu olduğu Batı dışı sanatçı haklarını üzerine yazdığı manifestoyu da içeriyor.


1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir