Begüm Yücel’in İlk Çocuk Kitabı Raflara ÇıktıSEY Vakfı Başkan Vekili Begüm Yücel’in kaleme aldığı “Benim Yolum, Benim Yolculuğum”adlı kitap Okuryazar Yayınevi etiketiyle raflarda yerini aldı.

“Benim Yolum, Benim Yolculuğum”
“Benim Yolum, Benim Yolculuğum”

SEY Vakfı Başkan Vekili görevininin yanısıra, Bahçeşehir Koleji ve Uğur Okulları’nda İcra Kurulu Üyeliği yapmakta olan Begüm Yücel’in ilk çocuk kitabı “Benim Yolum, Benim Yolculuğum” Okuryazar Yayınevi etiketiyle çıktı. Yücel, kitabında oğlu Kaplan’ın uzun ve maceralarla dolu hayat hikayesini merak uyandıran bir dilde kaleme alıyor. Kitabında Yücel, çocukların büyürken aslında en yakın yol arkadaşlarının ebeveynleri olduğuna dikkat çekiyor.

İki erkek çocuk annesi olan Begüm Yücel, toplumsal cinsiyet eşitliğinin önemine vurgu yaparak kitabını şu cümlelerle anlatıyor:

“Kitabımın kahramanı küçük oğlum Kaplan. Kaplan, bu hikayede bir yolculuğa çıkıyor. Bu yolculuk çok uzun ve maceralarla dolu. Yolculuğun adı HAYAT. Bu yolculukta HEPİMİZ varız! Hepimiz FARKLIYIZ! Onun için bu yol çok güzel, rengarenk! Kaplan SENİ de çağırıyor. Sen her kimsen… Hadi gelsene!’’

Yücel, kitabı yazarken en büyük motivasyonunun ise, satıştan elde edilecek gelirin tamamının kız çocuklarının eğitimi için kullanılması olduğunu belirtiyor.

Begüm Yücel Hakkında

Begüm Yücel, İstanbul’da doğdu. Lise eğitiminin ardından Bahçeşehir Üniversitesi Reklam Bölümü’nde lisans eğitimine başladı. Üniversite hayatı devam ederken bir dönem Paris ve New York’ta alanını destekleyecek çeşitli eğitimlere katıldı.

Mezun olduktan sonra da Bahçeşehir Koleji İletişim Departmanı sorumlusu oldu. Ardından ABD’nin başkenti Washington’da kurulan, Bay Atlantic University’de görev aldı. İki yıl boyunca üniversitenin hem Amerika hem de Türkiye’deki iletişim faaliyetlerini yürüttü. Halen SEY Vakfı Başkan Vekili, Bahçeşehir Koleji ve Uğur Okulları İcra Kurulu Üyeliği’ne devam etmektedir. İki çocuk annesidir.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir