BİFO, Rossini’nin Stabat Mater’iyle Leyla Gencer’i Anıyor!

BİFO
BİFO

Borusan Sanat, sezona unutulmayacak bir konserle ara veriyor. Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, 25 Mayıs Perşembe günü Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde vereceği unutulmaz bir konserle, vefatının 15. yılında Leyla Gencer‘i anıyor.

BİFO, Rossini’nin Stabat Mater’iyle Leyla Gencer’i anıyor

Borusan Sanat, her sene olduğu gibi bu yıl da Leyla Gencer anısına bir konser gerçekleştirecek. BİFO, 25 Mayıs Perşembe günü saat 20.00’de Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde vereceği konserde, Giochiano Rossini’nin büyük ölçekli iki dinsel yapıtından biri olan Stabat Mater’i seslendirecek. BİFO ve birbirinden değerli konuk solistler, muhteşem bir geceye imza atacak. Koreli koloratur soprano Jay Yang, 2018 yılında Leyla Gencer Şan Yarışması’nda birincilik ödülü kazanan, aynı zamanda BİFO Özel Ödülü ve Leyla Gencer Halk Ödülü’ne de layık görülen mezzosoprano Ezgi Karakaya, başarılı İngiliz tenor Theodore Browne ve dünya sahnelerinde önemli rolleri başarıyla seslendiren bas bariton Burak Bilgili, değerli performanslarıyla bu özel konserde dinleyiciyle buluşacak. Solistlerle birlikte Jozef Chabroň yönetimindeki Slovakya Filarmoni Korosu’nun konuk olacağı konserde BİFO’yu Carlo Tenan yönetecek.

LEYLA GENCER ANISINA: ROSSINI – STABAT MATER
25 MAYIS 2023 PERŞEMBE 20.00
ZORLU PSM TURKCELL SAHNESİ

BORUSAN İSTANBUL FİLARMONİ ORKESTRASI
CARLO TENAN şef
JAY YANG soprano
EZGİ KARAKAYA mezzosoprano
THEODORE BROWNE tenor
BURAK BİLGİLİ bas bariton
SLOVAKYA FİLARMONİ KOROSU
JOZEF CHABROŇ koro şefi

ROSSINI Stabat Mater, solistler, koro ve orkestra için

AYDIN BÜKE ve ZEYNEP ORAL ile konser öncesi söyleşi
19.00-19.30, Sky Lounge / Zorlu PSM


Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir