Büşra Üçler İle Çevrimiçi Sanat Konuşmaları Mayıs Takvimi

Büşra Üçler İle Çevrimci Sanat Konuşmaları Mayıs Takvimi
Büşra Üçler İle Çevrimci Sanat Konuşmaları Mayıs Takvimi

Akdeniz Üniversitesi Sanat ve Tasarım Anasanat Dalı mezunu Büşra Üçler, busrauclersanat sayfası üzerinden “Çevrimiçi Sanat Konuşmaları” adı altında her Cuma gerçekleştireceği etkinliklerinin Mayıs Ayı Takvimini yayınladı.

Etkinlikler, farklı sanat disiplinlerinde üretimler yapmış veya yapmakta olan alanında yetkin kişiler ile gerçekleşecek. Amaç pandemi dönemi içerisinde yer aldığımız kapanma sürecini sanatla keyifli kılmak.

İlk etkinlik 7 Mayıs Cuma günü 21.30’da Attila İlhan Roman Ödülü alan “Kalbimde Çivilerle Uyumuş Gibiyim ve “Aynadaki Masallar” adlı kitapların yazarı Anıl Can Uğuz ile gerçekleşecek. Ardından 14 Mayıs Cuma günü Öğretim Görevlisi Handan Sabriye Yıldırım ile “Endüstriyel Tasarım Disiplinine Sanat Bağlamında Yaklaşmak” üzerine bir etkinlik gerçekleştirilecek olup 21 Mayıs Cuma günü Sanatta Yeterlik öğrenci Saba EsmaeiIi ile “İran Çağdaş Heykeli ve Soyutlama Eğilimleri” üzerine konuşulacak, etkinliğin son haftası olan 28 Mayıs Cuma günü ise Diyarbakır Kısa Film Festivali’nin kurucusu Serhat Gönen ile “Türkiye’de Kısa Film Festivallerinin Oluşum Süreçleri: Diyarbakır Kısa Film Festivali” üzerine bir sohbet düzenlenecek.

1984 Lovech doğumlu. Fotoğraf çeker, sanatsever.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.